Sześciokrotni mistrzowie Polski – wrocławscy Kosynierzy poszukają nowych twarzy. Rekrutacja jesienna rusza w poniedziałek 5 listopada i potrwa przez cały miesiąc.

Lacrosse w Polsce rozwija się dynamicznie, choć nie jest jeszcze bardzo popularną dyscypliną. We Wrocławiu znany jest jednak dzięki Kosynierom, którzy mają na swoim koncie aż sześć mistrzostw Polski.

Kosynierzy rekrutacja

Wrocławskie Kosy właśnie rozpoczynają jesienną rekrutację. Sztab szkoleniowy zaprasza na treningi wszystkich chętnych w wieku 16-26 lat. Wcześniejsze doświadczenie w dyscyplinach drużynowych jest mile widziane, ale niekonieczne. Kosynierzy poszukują osób, które lubią wyzwania.

Jestem pewnie, że każdy, kto lubi wyzwania i ma ochotę przyswajać wiedzę od bardziej doświadczonych zawodników, będzie w stanie dość szybko opanować podstawy lacrosse, choć sport na pierwszy rzut oka może wydawać się mocno niecodzienny – mówi Jan Rydzak, trener Kosynierów. – Tak naprawdę po dobrze przepracowanym okresie jesienno-zimowym nowy zawodnik może już w nadchodzącym sezonie zadebiutować w pierwszym składzie, walcząc o złoto Polskiej Ligi Lacrosse. Klub jest otwarty na wszystkich chętnych, choć szczególnie poszukiwane są osoby leworęczne i chcące grać na pozycji bramkarza – dodaje.

Treningi rekrutacyjne prowadzone będą przez cały listopad – w poniedziałki w godzinach 19:00-20:30 i w środy w godzinach 20:30-21:00 na boisku Młodzieżowego Centrum Sportu przy ul. Lotniczej 72. Należy przynieść ze sobą strój sportowy oraz obuwie (korki). Pozostałe wyposażenie zapewnia klub.

Kosynierzy rekrutacja


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Marek Stor / Shutterlax.com