– Bardzo ciekawie zapowiada się wtorkowy trening Kosynierów, który poprowadzą goszczący we Wrocławiu amerykańscy trenerzy kadry narodowej – informuje DzielniceWrocławia.pl Tomasz Kędzia, Prezes klubu Kosynierzy Wrocław.

Do końca sezonu Kosynierom Wrocław pozostały już tylko dwa mecze

Wrocławska drużyna lacrosse zmierza w tym roku po mistrzowski tytuł i postanowiła skorzystać z możliwości potrenowania pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Skąd się wzięli? Byli na treningu naszej kadry.

Tomasz Kędzia

– Jesteśmy właśnie po dwudniowym zgrupowaniu reprezentacyjnym, które odbyło się w miniony weekend na stadionie przy ulicy Sztabowej. 60 zawodników z polskich i zagranicznych klubów lacrosse rywalizowało o wybór do drużyny narodowej, która wystąpi na Mistrzostwach Europy 2012 w Amsterdamie. Był to pierwszy etap selekcji, kolejnym będzie turniej lacrosse Prague Cup w lipcu oraz jesienne zgrupowanie – mówi Tomasz Kędzia, który w ubiegłym roku zagrał w naszej kadrze na Mistrzostwach Świata 2010 w brytyjskim Manchesterze.

Lacrosse cieszy się w naszym mieście coraz większą popularnością. – Plusowe temperatury i dłuższy dzień rzeczywiście wpływają pozytywnie na frekwencję. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przeprowadzone w czterech wrocławskich liceach pokazy lacrosse zaprocentowały około 20 nowymi zawodniczkami sekcji żeńskiej. Chwilowo nie prowadzimy rekrutacji do sekcji męskiej, niemniej zapytań o możliwość dołączenia do drużyny nie pozostawimy bez odpowiedzi. Wystarczy chęć do gry, 3 godziny wolnego czasu na treningi w tygodniu, determinacja w rozwoju własnych umiejętności i już można spróbować swoich sił w rywalizacji spod znaku „łapek na motyle” – śmieje się Kędzia.

Ważny dla wrocławskiego lacrosse będzie kolejny weekend. W dniach 16-17 kwietnia odbędą się polsko-niemickie warsztaty damskiego lacrosse, a męską drużynę czeka przedostatnie spotkanie w tym sezonie. W niedzielę, 17 kwietnia zmierzą się w Warszawie z Gromem. Nikt nie wyobraża sobie innego wyniku niż zwycięstwo.

DEG