W pierwszym meczu drugiego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse, Kosynierzy Wrocław pokonali w Warszawie Grom 9:6! – Dogrywkę rozegraliśmy po profesorsku – tak ocenia dogrywkę tego spotkania zawodnik Kosynierów, Michał Walczak.

Kosynierzy Wrocław udanie zainaugurowali sezon w starciu z Gromem Warszawa / fot. Kosynierzy

Inauguracja była prawdziwą męką dla wrocławskich zawodników. Rywal postawił bardzo wysoko poprzeczkę, przez co obie drużyny musiały walczyć o zwycięstwo do samego końca. Kosynierzy są jednak bardziej doświadczonym zespołem i wykorzystali to  w sobotnim pojedynku.  – Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli, zespół z Warszawy szybko zdobył bramkę i to częściowo ułożyło pierwszą fazę spotkania – komentuje Walczak. Wrocławianie zdołali nawet wyjść na prowadzenie 5:4, ale ostatecznie w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 6:6 i konieczna była dogrywka… – W niej zagraliśmy po profesorsku, zdobywając 3 bramki i wygrywając ostatecznie 9:6 – podsumowuje zawodnik.

Zwycięstwo Kosynierów na inaugurację drugiego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse niewątpliwie cieszy. Jednak, jeżeli zespół chce walczyć o złoto, to musi znacznie poprawić swoją grę, bo z rywalami pokroju Poznań Hussars, o zwycięstwo nie będzie łatwo. Obie drużyny spotkają się już 16 października.

KOSYNIERZY Wrocław – GROM Warszawa 9:6