Zuzanna Sklepowicz i Tania Perez nie zagrają w następnym sezonie w barwach wrocławskiego klubu. Zawodniczki przenoszą się do ligi hiszpańskiej. Rozgrywająca zagra w AE Sedis, a Perez w Mann Filter Zaragoza.

Zuzanna Sklepowicz w poprzednim sezonie wystąpiła w 22 spotkania, zdobywając średnio 1,3 punktu na mecz. Do Ślęzy trafiła w 2015 roku. Jednak to sezon 2016/2017 był najlepszy w jej wykonaniu. Dzięki dobrej dyspozycji Sklepowicz stała się kluczową zawodniczką zespołu i zagwarantowała sobie miejsce w pierwszej piątce. Dobra forma poskutkowała także powołaniem do kadry reprezentacji Polski.

Zuzanna Sklepowicz (od lewej)

Sklepowicz do tej pory grała tylko w polskich klubach. Jednak w następnym sezonie będzie reprezentować barwy hiszpańskiego klubu AE Sedis.

 


Hiszpanka Tania Perez powróci za to do swojej ojczyzny i zagra w Mann Filter Zaragoza. Zawodniczką Ślęzy była tylko w jednym sezonie. Wystąpiła w 31 meczach, zdobywając średnio 4 punty w spotkaniu. W 2011 roku zdobyła z reprezentacją Hiszpanii mistrzostwo Europy do lat 20.

 

Ślęza od zakończenia rozgrywek przechodzi gruntowne przemiany.We wrocławskim zespole zobaczymy: Marissa Kastanek (otrzymała polski paszport i będzie grać jako zawodniczka rodzima), Karina Szybała (przedłużyła kontrakt), Agata Dobrowolska, Daria Marciniak, Sydney Colson, Lea Miletić i Terezia Palenikova, Monika Nacz, Taisiia Udodenko,Cieraa Burdick (nowe zawodniczki).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław