Holenderka od nowego sezonu będzie występować w barwach zespołu Basket Le Mura Lucca. Skrzydłowa nie przedłuży kontraktu ze Ślęzą, w której spędziła dwa sezonu.

Kourtney Treffers nie zagra już dla wrocławskiego klubu, bowiem swoją karierę postanowiła kontynuować we włoskiej lidze Serie A. Następny sezon rozegra w klubie Basket Le Mura Lucca, który po fazie zasadniczej zajął piąte miejsce.

Holenderka w Ślęzy spędziła dwa sezony. W pierwszym jednak borykała się z kontuzją, więc rozegrała zaledwie 20 spotkań, notując średnio 4,5 punktu i 5 zbiórek na mecz. Mimo tego, wraz z zespołem zdobyła Mistrzostwo Polski.
W tym sezonie, Treffers zagrała w 35 meczach. Poprawiła też swoje statystyki, zdobywając średnio 10 punktów i 6 zbiórek na mecz. Była niezwykle ważną zawodniczką dla Ślęzy i w dużej mierze przyczyniła się do zdobycia przez wrocławski klub brązowego medalu Mistrzostw Polski.

Kourtney Treffers

Ślęzę czeka gruntowna przebudowa zespołu, bowiem oprócz Kourtney Treffers, kontrakt wygasł również rozgrywającej, Sharnee Zoll-Norman. Amerykanka, po świetnych występach w meczach Pucharu Europy i polskiej ligi, najprawdopodobniej przeniesie się do Turcji. Oczywiście wrocławski klub dalej chciałby mieć tę zawodniczkę w swoich szeregach, jednak nie wiadomo, czy możliwości finansowe na to pozwolą. Raczej pewna jest pozycja Marissy Kastanek, która ma wciąż ważny kontrakt. Natomiast w umowie Kariny Szybały jest opcja pozostawienie jej w składzie na następny sezon. Nie wiadomo, jak Ślęza poradzi sobie z odejściem Kourtney Treffers, jednak na pewno będzie to duża strata dla polskiej ligi.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław