Ślęza Wrocław przedłużyła kontrakt z kolejną zawodniczką, która zdobyła tytuł Mistrza Polski w sezonie 2016/2017. Jest nią silna skrzydłowa z Holandii, Kourtney Treffers.

Treffers (nr 21) w barwach Ślęzy rozegrała 20 spotkań w Basket Lidze Kobiet, notując średnio 4,5 punktu oraz 4,1 zbiórki na mecz. Mimo tego, że do Wrocławia trafiła przed sezonem 2016/2017, w żółto-czerwonych barwach zadebiutowała dopiero 6 lutego 2017 roku, w wyjazdowym meczu z Basketem 90 Gdynia. W kolejnym spotkaniu przeciwko Ostrovii Ostrów Wielkopolski zaprezentowała się wrocławskiej publiczności ze znakomitej strony, notując double-double (10 punktów, 10 zbiórek). W kolejnych meczach dostawała coraz więcej szans, by na koniec sezonu, w decydującym o tytule mistrzowskim spotkaniu, wyjść w pierwszej piątce. Generalnie, w sezonie 2016/2017 spędzała na parkiecie średnio 16 minut i 11 sekund.

 

Holenderkę zachwala trener Ślęzy, Arkadiusz Rusin:

 „Przede wszystkim Kourtney nie do końca mogła zademonstrować swoje atuty w ubiegłym sezonie. Uraz, który miała wykluczył ją z gry do lutego, ale już w play-offach pokazała się na tyle z dobrej strony, że ja jako trener byłem zainteresowany przedłużeniem z nią umowy na kolejny sezon”  – mówi szkoleniowiec wrocławianek.

_

Jak będzie wyglądać zespół Ślęzy w następnym sezonie?

„Nie ukrywam, że budujemy zespół bez gwiazd, ale za to z jednym generałem na parkiecie w postaci Sharnee. Każda dziewczyna ma swoją rolę, Kourtney też będzie taką mieć niezależnie od tego czy będzie w wyjściowej piątce czy nie. Treffers to wciąż młoda, perspektywiczna zawodniczka, która mam nadzieję, że będzie grać przynajmniej na tym poziomie jak w finale z Wisłą, chociaż ja liczę na więcej.” – dodaje Rusin.

 

 

Podpisanie nowej umowy skomentowała sama zawodniczka:

To będzie Twój drugi sezon w Polsce. Jak się czujesz w naszym kraju? Bardzo lubię Polskę. Życie i grę we Wrocławiu oceniam lepiej niż wspaniale. Fani też są super!

Pierwsze miesiące w Ślęzie były dla Ciebie trudne, byłaś poważnie kontuzjowana. Później wyrosłaś na ważną postać w drużynie. Następny sezon będzie jeszcze lepszy? To był ciężki czas dla mnie, to prawda. Nie mogłam grać w koszykówkę, a przecież kocham to robić. Wierzę jednak, że wszystko dzieje się „po coś”. Na następny sezon będę gotowa. Wrócę by znowu założyć koszulkę z herbem Ślęzy na piersi. Jestem tym podekscytowana!

Jak spędzasz przerwę między rozgrywkami? Kibice na portalach społecznościowych  mogą obserwować Twoje indywidualne treningi. Odpoczywam w Holandii. Mam możliwość spędzić trochę czasu z rodziną, za którą tak mocno tęskniłam. Poza tym trenuję ze swoją reprezentacją, poświęcam czas na indywidualne treningi. Z kadrą będziemy mieć towarzyskie mecze w Japonii, Włoszech i parę spotkań w Amsterdamie. Mimo tego, że nie gramy w Mistrzostwach Europy w tym roku, to dla mnie zaszczyt grać w reprezentacji swojego kraju.

Jest coś co chciałabyś przekazać kibicom Ślęzy? Ślęza ma najlepszych kibiców! Nie mogę doczekać się gry przed nimi. Miejcie wszyscy piękne lato, bądźcie bezpieczni. Pozdrawiam mocno!

 

 

Kourtney Treffers ur. 8 sierpnia 1994 r. w Den Helder (Holandia) wzrost: 187 cm pozycja: silna skrzydłowa
Przebieg kariery: 2009-2010 – HLB Accountants Den Helder (Holandia) 2010-2011 – HLB Accountants Den Helder (Holandia) 2011-2012 – Rivas Ecopolis (Hiszpania) 2012-2016 – Techmania Battipaglia (Włochy) 2016-2017 – 1KS Ślęza Wrocław


Autor: Piotr Zadumiński
Zdjęcie: Paweł Kucharski