Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Marta Turoboś, Piotr Kurczab – to tylko kilka nazwisk czołowych zawodniczek i zawodników, które widnieją na z zamkniętej właśnie liście startowej tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

W najbliższy weekend stolicą Karkonoszy zawładną kolarze – studenci z całego kraju. Park Paulinum (przy ul. Nowowiejskiej) zmieni się w arenę zmagań w olimpijskiej formule cross-country. Będzie na co popatrzeć, bo trasa jest wyjątkowo ciekawa i trudna. Doskonale o tym świadczą trenujący już na niej od kilki dni zawodnicy. Ponadto w ramach dodatkowego wyścigu Jel-Car MTB Race, który odbędzie się w sobotę 11 maja będzie można zmierzyć się z rundą o długości4100 m. Do bezpłatnego startu zapraszamy kobiety z kategorii U-23 i elita a mężczyzn z kategorii U-23, elita i masters. Zgłoszeń można dokonać w dniu wyścigu do godziny 12:00. W miasteczku zawodów czeka także wiele atrakcji m.in. profesjonalny serwis Shimano, stoisko Bike Care, czy możliwość bezpłatnego testowania rowerów marki Canyon.

 

Harmonogram:

Piątek 10 maja

12:00 – 18:00 – oficjalny trening na trasie

Sobota 11 maja

10:00 – start wyścigu indywidualnego na czas kobiet
12:00 – start wyścigu indywidualnego na czas mężczyzn
14:30 – start wyścigu Jel-Car MTB Race
18:00 – prezentacja zdjęć i filmów z zawodów – Hotel Mercure

Niedziela 12 maja

09:30 – start wyścigu ze startu wspólnego kobiet
12:00 – start wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn
15:00 – dekoracja zwycięzców, zakończenie Mistrzostw

 

Autor: Grzegorz Miedziński

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBez Pawelca i Wasiluka na rewanż do Warszawy
Następny artykułSzympańska zabawa na ekranach kin sieci Multikino
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.