Krzysztof Mączyński podpisał dwuletni i pół letni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Piłkarz w tym tygodniu rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa i postanowił związać się z wrocławskim klubem.

„Mąka” przez ostatnie półtora roku grał w barwach Legii Warszawa, a z którą zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Występował w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W tym czasie rozegrał 46 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zanotował trzy asysty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Legia Warszawa (@legiawarszawa)

Po zmianie trenera w klubie mistrza Polski i przyjściu Ricardo Sa Pinto, Mączyński został odsunięty do trzecioligowych rezerw. Ostatni raz z pierwszą drużyną zagrał pod koniec sierpnia, później pięć miesięcy spędził w drugim zespole Legii. W tym tygodniu za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem. Piłkarz miał oferty również zza granicy, jednak zdecydował się na Śląsk Wrocław.

Mączyński jest wychowankiem Wisły Kraków, grał również w ŁKS-ie i Górniku Zabrze. Doświadczenie zbierał także w chińskim Guizhou Renhe. Poza 167 meczami w Ekstraklasie, Mąka wystąpił w 31 spotkaniach reprezentacji Polski.

Myślę, że Krzysztof Mączyński szybko stanie się dla nas ważnym zawodnikiem. Jestem pewny, że swoim doświadczeniem pomoże nam w trudnej, wiosennej rundzie. To piłkarz o bardzo dobrej przeszłości reprezentacyjnej, grający w najlepszych klubach w Polsce – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – Mam nadzieję, że będzie jednym z liderów środkowej linii i nasza gra nabierze jeszcze więcej jakości. Nie ukrywam, że z Mączyńskim wiążemy bardzo duże nadzieje – dodaje.

Mączyński z pewnością wniesie do zespołu dużo jakości i doświadczenia. Pierwsze treningi z zespołem rozpocznie już podczas zgrupowania w tureckim Belek, gdzie Śląsk będzie przygotowywał się do rundy wiosennej.

Przede wszystkim zaangażowanie osób z Wrocławia sprawiło, że zdecydowałem się na to miejsce. Śląsk to tradycja, uznana marka w Polsce i cieszę się, że będę częścią tego klubu – mówi Krzysztof Mączyński. Wiadomo w jakiej sytuacji sportowej jest Śląsk, ale po to tutaj jestem, żeby pomóc drużynie i dawać z siebie wszystko na każdym treningu i meczu.

Zawodnik podpisał ze Śląskiem dwu i pół letnią umowę. Będzie grał z numerem 19.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław