Krzysztof Żukowski podpisał dzisiaj kontrakt ze Śląskiem. Zawodnik związał się z wrocławskim klubem trzyletnią umową z możliwością przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Żukowski zagra z nr 1 / fot. slaskwroclaw.pl

Żukowski urodził się 26 września 1985 roku i występuje na pozycji bramkarza. W poprzednim sezonie bronił barw pierwszoligowej Floty Świnoujście. Drużyna ta – między innymi za sprawą doskonale spisującego się między słupkami Żukowskiego – została okrzyknięta rewelacją sezonu, do końca walcząc o przepustkę do Ekstraklasy. Ostatecznie Flota zajęła trzecie miejsce, tracąc do pozycji dającej awans zaledwie trzy punkty. Krzysztof Żukowski wystąpił we wszystkich ligowych pojedynkach swojego zespołu, w każdym z nich zbierając bardzo dobre recenzje.

– Wraz z końcem czerwca moja umowa z Flotą wygaśnie, co oznacza, że już teraz mogę podpisać kontrakt z innym klubem. Miałem kilka ciekawych ofert, ale najbardziej interesującą przedstawił Śląsk Wrocław. To dla mnie duże wyróżnienie, że zwrócił na mnie uwagę sam wicemistrz Polski. Cieszę się, że trafiłem do tak dobrze poukładanego klubu. Wiem, że czeka mnie trudna rywalizacja z Marianem Kelemenem i Rafałem Gikiewiczem, ale jestem na nią gotowy – mówi Krzysztof Żukowski.

– Transfer Krzysztofa to kolejny krok w realizacji naszego planu sukcesywnego wzmacniania zespołu. Do tej pory w pierwszej drużynie mieliśmy tylko dwóch bramkarzy, teraz do kadry dołączy trzeci. To niewątpliwie wzmocni rywalizację na tej pozycji i przyczyni się do podniesienia poziomu naszej gry obronnej – twierdzi prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Zadowolony z pozyskania kolejnego bramkarza jest także szkoleniowiec Śląska Orest Lenczyk.

– Mogę zdradzić, że Krzysztofa chciałem już ściągnąć w moim poprzednim miejscu pracy. To zawodnik żyjący w bramce i walczący. Z takim charakterem idealnie pasuje do Śląska – przyznaje Orest Lenczyk.

Krzysztof Żukowski w Śląsku będzie występował z numerem 1 na koszulce.

ZOBACZ TEŻ: Pietrasiak na Oporowskiej >>>

Krzysztof Żukowski w akcji / fot. Bartek Wutke

(slaskwroclaw.pl)