Kolejny baseballowy weekend drużyna KSB spędziła w Kutnie, gdzie rozegrała 4 spotkania z aktualnym mistrzem Polski MKS Stal Bis Kutno.

fot. KS Baseball

W sobotę pierwszy mecz po stronie naszej drużyny na górce miotacza rozpoczął Łukasz Nolbrzak zaliczając pierwszego w sezonie shootouta (mecz bez straty punktu). Bardzo dobra gra zarówno w obronie i ataku przyniosła sukces w postaci historycznego pierwszego zwycięstwa nad miejscową drużyną. Spotkanie skończyło się wynikiem 0-7 dla KSB. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra w ataku Konrada Kubiszewskiego który popisał się pierwszym w tym sezonie dla wrocławskiej drużyny homerun’em (odbiciem za płot). W drugim meczu na górce miotacza pokazał się Bogumił Niegosz. Niestety zmotywowana drużyna Stali  swoją grą pokazała że jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski w tym roku wygrywając z naszą drużyną 10-3.

W niedzielę drużynę KSB czekały kolejne 2 pojedynki. Zmotywowani zwycięstwem z dnia poprzedniego przystąpiliśmy do meczu bardzo skoncentrowani. Niestety bardzo dobra gra miotacza Stali Artura Krasińskiego nie pozwoliła naszej drużynie za wiele. Mimo zaciętego meczu przegraliśmy to spotkanie 3-0. Drugi mecz tego dnia rozpoczął Łukasz Tur. Przez pierwsze zmiany nie pozwolił zawodnikomStali na zdobycie punktu. Dobra gra w ataku przyniosła nam 3 punkty. Niestety błędy w późniejszych zmianach wrocławskich miotaczy oraz infildu pozwoliły drużynie z Kutna na dogonienie naszej drużyny a w końcu na skończenie spotkania wynikiem 6-4. Ostatni mecz był najbardziej emocjonującym widowiskiem trzymającym w napięciu aż do ostatniego narzutu.

Mimo tylko 1 wygranej oraz 3 porażek bilans spotkań z drużyną Stali Kutna nie można nazwać rozczarowaniem. Bardzo dobra gra oraz wyrównane mecze z 14-krotnym Mistrzem Polski bardzo dobrze prognozują przed najbliższymi pojedynkami. Następne mecze już za 2 tygodnie we Wrocławiu. 4 oraz 5 czerwca na Niskich Łakachpodejmujemy odpowiednio Dęby Osielsko oraz Demony Miejska Górka. Godziny meczu zostaną podane niedługo ale już teraz gorąco zapraszamy do rezerwowania sobie czasu aby wspierać naszą drużynę!

(baseballwroclaw.pl)