Wrocławianie w dwumeczu na szczycie pokonali 5:3 i przegrali 2:10 z Gepardami Żory. Tym samym KS Baseball udało się utrzymać fotel lidera.  Starcia rozegrano w niedzielne popołudnie na stadionie Na Niskich Łąkach.

Po zaciętych pojedynkach KSB podzieliło się punktami z Gepardami

Inauguracja sezonu baseballowego 2011 we Wrocławiu już za nami! W pierwszych meczach w naszym mieście spotkaliśmy się z drużyną Gepardów Żory. Pogoda tego dnia dopisała i na stadionie Oławka na Niskich Łąkach zjawiło się około 200 kibiców spragnionych baseballowych wrażeń. Przed meczem nastąpiła prezentacja obu drużyn oraz wykonany został pierwszy narzut otwarcia sezonu przez pana Piotra Mazura Dyrektora Biura Sportu w Urzędzie Miasta. W pierwszy meczu mieliśmy okazję oglądać pojedynek miotaczów kadry narodowej polski. Dla ekipy z Żor narzucał Karol Lapczyk natomiast po stronie KSB na górce stanął Łukasz Nolbrzak. Z tej rywalizacji lepiej wyszedł nasz miotacz, gdyż KSB wygrało mecz 5:3.

Drugi mecz rozpoczał na górce miotacza Marcin Musiałek. Mecz jednak lepiej zaczeli goście z Żor zdobywając 4 obiegi. Bardzo dobrą pracę, zatrzymując silny w tym sezonie atak wrocławskich baseballistów wykonał Michał Lisko,  w przeszłości etatowy reprezentant Czech. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:2 dla gości.

Mimo pierwszej porażki w sezonie, weekend można uznać za udany. KSB po tej serii spotkań może pochwalić się bilansem 5 wygranych oraz 1 porażki.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Zebrano na 4-miesięczne wyżywienie
Następny artykuł– Szkolenie z pozyskiwania dotacji
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.