KS Baseball Wrocław przegrał w Żorach, z tamtejszymi Gepardami 2:8 i pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. Teraz pozostaje im walka w play-offach, które zaczynają się już w najbliższy weekend.

Miejmy nadzieję, że po meczach z Demonami, KSB będzie miało duże powody do radości / fot. KSB Wrocław

Wrocławscy baseballiści przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie. Dzięki temu trener desygnował do składu dwóch najlepszych miotaczy w zespole, niedawnych reprezentantów Polski na ME w Antwerpii, Marcina Musiałka oraz Łukasza Nolbrzaka. Na nic się to jednak zdało, gdyż Gepardy wzmocnione trzema zawodnikami z ligi czeskiej pewnie pokonały zespół reprezentujący stolicę Dolnego Śląska. Czesi nie mieli jednak decydującego wpływu na losy tego meczu i rozkład punktowy w obu zespołach. Bohaterem spotkania i zarazem najlepszym graczem w zespole z Żor okazał się… Tomasz Żurkowski! Nazwisko znajome, gdyż obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów jest… jego brat – Arkadiusz! Wróćmy jednak do tego pierwszego, który zagrał od początku do końca spotkania fantastycznie na górce miotacza. Przez pełne 9 zmian oddał jedynie dwa punkty i wprowadził swoją drużynę do „Final Four” tegorocznego Pucharu Polski.

Na początku meczu gospodarze doprowadzili do trzypunktowego prowadzenia. W kolejnych zmianach sukcesywnie powiększali swoją przewagę, konkretnie do stanu 7:0. Pierwsze i zarazem ostatnie punkty dla KSB padły po świetnym odbiciu doświadczonego Konrada Kubiszewskiego, jednak dwa zdobyte oczka były wszystkim na co stać było drużynę z Wrocławia. W ostatniej zmianie Gepardy zdobyły jeszcze punkt, którym postawili swoistą „kropkę nad i” w tym spotkaniu.

Sam mecz teoretycznie nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się play-offami. A te odbędą się już w przyszły weekend. Warto dodać, że dopiero w sobotę, 26 sierpnia zakończyła się faza zasadnicza Polskiej Ekstraligi Baseballu. KSB Wrocław, które było już niemal pewne trzeciego miejsca, ostatecznie zajęło czwartą lokatę, na rzecz… Gepardów Żory. Ci drudzy rzutem na taśmę zepchnęli KSB poza pierwszą trójkę. Tym samym drużynie z Wrocławia w play-offach przyjdzie się zmierzyć z piątą drużyną rundy zasadniczej – Demonami Miejska Górka. Miejmy nadzieję, że za tydzień KS Baseball Wrocław potwierdzi aspiracje medalowe, które zgłasza w obecnym sezonie i awansuje do strefy medalowej!

 

Wyniki 1/4 Pucharu Polski w sezonie 2011/2012:

Stal Kutno – Dęby Osielsko 7:2
Stal II Kutno – Demony Miejska Górka 9:0
Gepardy Żory – KSB Wrocław 8:2

 

(Mateusz Dziemidowicz)