Węgierski KSC Szekszard będzie rywalem Ślęzy Wrocław w 1/8 rozgrywek EuroCup Women. Obecny lider węgierskiej ekstraklasy pokonał dwukrotnie CMB Cargo Uni Györ (również z Węgier) 76:67 na wyjeździe oraz 80:67 we własnej hali.

Po wygraniu grupy E przez Ślęzę, kibice we Wrocławiu oczekiwali na rozstrzygnięcie węgierskiego pojedynku, w którym lepszy okazał się zespół KSC Szekszard, który przed własną publicznością przypieczętował awans do kolejnej rundy Pucharu Europy.

Pierwszy mecz odbędzie się 4 stycznia o godz. 20:30 w Szekszard. Rewanż we Wrocławiu 10 stycznia o 19:00.

W obu spotkaniach znaczącą rolę odegrały: rzucająca Teja Oblak (w obu spotkaniach zdobyła aż 40 punktów, śr. w EuroCup blisko 17 punktów i 4,5 asysty na mecz), środkowa Sara Krnjic (śr. 13,4 punktów i 6 zbiórek) oraz silna skrzydłowa Erica McCall (śr. 10,5 punktów i 7 zbiórek).

W fazie grupowej KSC trafił do grupy H razem z czeskim Basketball Nymburk, GDESSA-Barreiro z Portugalii oraz Virtus Eirene z Włoch. Zajął w niej drugie miejsce z bilansem 4-2, ustępując pierwszego miejsca Virtus.

W krajowych rozgrywkach koszykarki KSC są jak dotąd niepokonane. Po dziesięciu kolejkach prowadzą w ligowej tabeli przed…Uni Györ, który przegrał dwa spotkania w zakończonej niedawno pierwszej rundzie.

Szekszard to liczące 35 tysięcy mieszkańców miasto na południu Węgier. W zależności od wyboru trasy, z Wrocławia to ok. 750-850 kilometrów.

 


Autor: Piotr Zadumiński
Zdjęcie: Piotr Zadumiński / Ślęza Wrocław