Od nowego roku na wrocławskie ulice powróci linia tramwajowa numer 16. W związku z tym magistrat zorganizował internetowe konsultacje, w których mieszkańcy mogą zadecydować o tym, jaką trasą pojedzie „szesnastki” oraz inne linie w okolicach Hubów i Dworca Głównego.

Przywrócenie linii, która w przeszłości kursowała od Parku Południowego do ZOO, łączy się z remontem ulicy Hubskiej. Modernizacja, która rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, przewiduje nową nawierzchnię i budowę torowiska. Wyremontowana zostanie też nawierzchnia pod wiaduktem na ul. Pułaskiego. Wrocławianie jeszcze przez ponad miesiąc mogą decydować o tym, która linia będzie kursowała po nowym odcinku. Mają do wyboru dwa warianty.

Pierwsza opcja zakłada, że ulicą Hubską miałyby kuroswać tramwaje linii 16. Byłoby to rozwiązanie gwarantujące szybką przeprawę z Tarnogaju i Hub na Wielką Wyspę.

Drugie opcja zakłada poprowadzenie „szesnastki” trasą linii 8 aż do Galerii Dominikańskiej. Nowa linia przebiegałaby przez Most Pokoju i docierałaby na Plac Grunwaldzki od strony ulicy Szczytnickiej. Przez nowy odcinek Hubskiej jeździłaby wtedy linia numer 32. Korekcie uległaby wtedy również trasa linii 2, która od Dworca Głównego kursowałaby przez ulicę Pułaskiego, omijając Plac Dominikański.

Głosy w ramach konsultacji można oddawać do 10 czerwca pod tym adresem.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcia: Klaudia Keil, wroclaw.pl