W 14 rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego  instytucie jego imienia odbędzie się spotkanie  z najbliższym współpracownikiem Grotowskiego , Ludwikiem Flaszenem. Ma ono rozpocząć projekt „Laboratorium Dziady”, który ma na celu upamiętnianie znanych wrocławian.

  Dzisiaj mija kolejna, czternasta już rocznica śmierci Jerzego Grotowskiego, wybitnego reżysera, teoretyka kultury i reformatora teatru.  W związku z rocznicą odbędzie się się spotkanie, w którym wezmą udział znawcy teatru i naukowcy – Ludwik Flaszen, współzałożyciel Teatru Laboratorium i najbliższy współpracownik Jerzego Grotowskiego; prof. Janusz Degler – literaturoznawca i teatrolog, współredaktor tomu „Teksty z lat 1965 –1969” Jerzego Grotowskiego; Maciej Łagiewski – historyk, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia; Krzysztof Czyżewski – dyrektor artystyczny ESK Wrocław 2016 oraz Jarosław Fret – Dyrektor Instytutu Grotowskiego.
Spotkanie ma rozpocząć  program, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, który ma upamiętniać miejsca pochówku wybitnych twórców kultury, którzy działali w stolicy Dolnego Śląska a  którzy spoczywają na wrocławskich cmentarzach. Organizatorzy planują, by spotkania odbywały się regularnie.

Laboratorium Dziady” odbędzie się w poniedziałek (14 stycznia) o godzinie 18.00 w historycznej Sali Teatru Laboratorium. Wstęp wolny.
(SMi)