Już w sobotę 9 maja, L.U.C wystąpi we Wrocławiu. Koncert odbędzie się na Pergoli. Start koncertu o godz. 16. Wstęp bezpłatny.

Łukasz L.U.C Rostkowski od 11 lat odważnie kroczy swoją indywidualną, ambitną ścieżką, często prowadzącą pod prąd, niezależną od trendów i mody. Dzięki konsekwencji, konceptualizmowi swych projektów i bezkompromisowości zbudował wyjątkowo eklektyczne i otwarte grono wiernych fanów zdobywając zarazem najważniejsze nagrody kulturalne w kraju m.in. Mateusza Trójki, Paszport Polityki, Yacha, nominacje do Fryderyków, Superjedynek i Gwarancji TVP Kultury.
Autor 10 albumów, zaangażowany także w łączenie różnych mediów oraz dziedzin sztuki z nauką (z fizyką czy historią), zapraszany do współpracy przez Centra Nauki, Muzea i Ośrodki Kultury, tworzy tak intensywnie, że zapomniał o własnym 10-leciu twórczości. Jednak zgodnie z tytułem jednej z ostatnich płyt: NIC SIĘ NIE STAŁO – bo jak sam stwierdza – woli cyfrę 11.

Artysta postanowił zatrzymać się na chwilę i spełnić życzenie fanów. Od lat koncerto-performensy L.U.Ca stanowiły zamknięty stylistycznie, konceptualne spektakle przygotowywane do kolejno wydawanych albumów. Z okazji 11-lecia postanowił przygotować serię specjalnych koncertów, na których w różnych konfiguracjach instrumentalnych można będzie usłyszeć wybrane przez fanów utwory przekrojowo, w luźnej, klubowej formule (Pozytywnie, Co z tą Polską, Karuzela Życia, Pukagastrofazy godzina, Sesja nie Procesja, Pospolite Ruszenie, Oda do Młodości).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Trubadur” Verdiego z Berlina
Następny artykułSą u nas dokumentaliści z całego świata
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.