W najbliższą sobotę, 23. marca, o godzinie 12.00 rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse wrócą po zimowej przerwie na Dolny Śląsk. Aktualny Mistrz Polski – Kosynierzy Wrocław – podejmie małopolskich „Królów” – Kraków Kings.

Jak na razie Wrocławianie są na najlepszej drodze do obrony tytułu. W tym sezonie, jako jedyni w lidze wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Spotkanie z Krakowianami to ostatnia konfrontacja Dolnoślązaków w rudzie zasadniczej. W związku ze zmianami w systemie rozgrywek, „Kosy” czeka jeszcze faza play-off. Krakowska drużyna to jeden z potencjalnych przeciwników Wrocławian w półfinale ligi.

Sobotnia konfrontacja będzie meczem prawdziwej walki, pełnym starć bark w bark. Zespół gości znany jest z twardej, wręcz brutalnej gry. Do tej pory Kosynierzy za każdym razem pokonywali krakowską drużynę. Czy tak będzie i tym razem? Czy najwięcej faulujący – Marcin Szymanowicz z Krakowa (12 minut kar) – zatrzyma najskuteczniejszego – Wojciecha Filipka z Wrocławia (27 bramek)?

Przekonamy się o tym 23. marca o godzinie 12.00 na bocznym boisku Intakus Park przy ul. Wróblewskiego 9, obok Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.”

(Piotr Rydzak)