W najbliższą niedzielę (8.01) już po raz dwudziesty odbędzie się Wielki Finał orkiestry Jurka Owsiaka. Na wrocławskim rynku, ale nie tylko, dla wszystkich, którzy zdecydują się wyjść z domu czekać będzie wiele atrakcji. Główną gwiazdą koncertu będzie zespół Lady Pank.Tegoroczny kwesta odbywać się będzie pod hasłem ” Gramy z pompą”, a zebrane środki pozwolą zakupić sprzęt do ratowania wcześniaków oraz pompy insulinowe dla ciężarnych matek cierpiących na cukrzycę. Rynek już od rana zachęcał będzie do udania się w jego stronę, występujący na scenie artyści oraz sklepiki WOŚP na pewno stworzą klimat do dobrej zabawy.

Wszystkich miłośników samochodów terenowych na pewno ucieszy II dniowy, adresowany do nich, program atrakcji. Pierwszego dnia dla lubiących jazdę off-road zorganizowany zostanie wyścig na poligonie w Krzyżanowicach. W niedzielę zaś specjalnie przygotowany tor na Placu Solnym będzie miejscem, gdzie swoje umiejętności zaprezentują zawodowi kierowcy. Początek imprezy od godz. 9:00. Dokładny program I (TU) i II (TU) dnia imprezy.

Godzinę później w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego rozegrany zostanie turniej piłkarski z udziałem wrocławskich aktorów, dziennikarzy oraz studentów UE. Swoją obecność zapowiedzieli również piłkarze Śląska Wrocław. Dla zainteresowanych więcej informacji TU.

O godzinie 11:00 na tor wyruszy pierwsza załoga wyścigu „Moto-Orkiestra 2012”. Zawody, są jeszcze miejsca wolne, odbywać się będą na motodromie „Niskie Łąki”. Tutaj możecie obejrzeć oficjalne wideo promujące wydarzenie oraz dowiedzieć się więcej o harmonogramie.

Na ścianie Banku Zachodniego swoje umiejętności zaprezentują studenci Politechniki Wrocławskiej, znani już nie tylko w naszym mieście, twórcy pokazów P.I.W.O. W maju ubiegłego roku udali się w tourne po 6 polskich miastach, którego sponsorem był jeden z operatorów sieci komórkowej. O której godzinie rozpoczną swój iluminacyjny pokaz? Tego nie wiedzą jeszcze sami, być może okazji do ich oglądania będzie nawet cztery. Jeżeli chcesz zostać autorem niedzielnej „animacji”,  i dokładnie wiedzieć kiedy wystąpią, zajrzyj na stronę P.I.W.O. Tutaj wideo z pokazu.

Główną gwiazdą wieczoru, która wystąpi na koncercie w Rynku, będzie legenda polskiego rocka, zespół Lady Pank. Mamy nadzieję, że wrocławianin i założyciel zespołu, Jan Borysewicz zmobilizuje resztę składu do zagrania niezapomnianego koncertu.

O godzinie 20:00 tradycyjnie rozbłyśnie „Światełko do nieba”.

 

Ciekawie zapowiadają się także aukcje internetowe przedmiotów związanych z Wrocławiem. Do wylicytowania jest ufundowana przez wrocławski Aquapark wejściówka dla dwóch osób, która ważna będzie do… końca świata i o jeden dzień dłużej. Tutaj link do licytacji. Tradycyjnie nie zabraknie pamiątek ofiarowanych przez naszych sportowców, koszulkę Karola Bieleckiego do licytacji wystawił prezydent Rafał Dutkiewicz( link), piłkę natomiast podpisali i przekazali WOŚP ekstraligowi koszykarze Śląska Wrocław(link).

 

(Krzysztof Bełej)