Tego lata staną trzy największe w Polsce sceny koncertowe!

Jedna, operowa, będzie gościć w kulminacyjnej scenie około pół tysiąca artystów w barwnych kostiumach podczas „Hiszpańskiej Nocy z Carmen – Zarzuella Show”. Druga posłuży Iron Maiden, brytyjskiej legendzie heavy metalu, której muzyka połączy kilka pokoleń fanów.  Na trzeciej fajerwerki świateł i niesamowite efekty pirotechniczne ubarwią mocną muzykę Rammstein, Limp Bizkit i innych zespołów podczas festiwalu Capital of Rock. W lipcu ponadto na naszym terenie zobaczycie wspaniałe samochody i będziecie mogli wspólnie pośpiewać wraz z chórami z całej Europy.

*

Sobota | 18 czerwca 2016

Wielkie operowe show: „Hiszpańska Noc z Carmen – Zarzuella Show”.

To najnowsza superprodukcja wystawiana przez Operę Wrocławską według koncepcji Ewy Michnik, oparta na fragmentach opery „Carmen” Georges’a Bizeta, której akcja toczy się w hiszpańskiej Sewilli.

Ten kolejny, zrealizowany z rozmachem spektakl operowy uświetnią gwiazdy światowej wokalistyki, imponujące dekoracje, barwne kostiumy, efektowne światła i projekcje multimedialne. Ponad 500 artystów na scenie przybliży widzom hiszpańską muzykę i pieśni!

*

3 lipca 2016

Koncert Iron Maiden

Jedyny występ w Polsce w ramach trasy promującej krążek  „The Book of Souls”!  Żelazna dziewica wraca do Wrocławia po 13 latach by zagrać jeden z 35 koncertów  i – jak zwykle w ich przypadku – koncert zapowiada się jako pokaz siły, witalności, słowem niesamowite, mocne, muzyczne, kolorowe widowisko. Współtwórcy New Wave of British Heavy Metal, kultowa formacja o statusie supergwiazdy nie będzie osamotniona w muzycznym natarciu – przed nimi jako gość specjalny wystąpi, zaliczana do wielkiej czwórki thrash metalu,  formacja Anthrax.

*

8 – 10 lipca 2016

RACEISM EVENT 2016  INTERNATIONAL CAR SHOW

W ten weekend Wrocław stanie się europejską stolicą tuningu.  Impreza aspiruje do trójki najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie obok Worthersee – Austria, XS Carnight – Niemcy. Organizatorzy zapowiadają ekspozycję 400 topowych aut z 18 krajów Europy (wyselekcjonowanych z ok. 5000 zgłoszeń),  drift show rodem z Japonii (jeśli chodzi o poziom i styl samochodów plus betonowe bariery) i obecność najlepszych, europejskich firm specjalizujących się w oryginalnych modyfikacjach samochodów.

*

15 lipca 2016

Start rozgrywek Ekstraklasy

Śląsk Wrocław – Lech Poznań.

*

23 lipca 2016 

Singing Europe 2016

Wielkie, wspólne śpiewanie na Stadionie –  największy event z muzyką chóralną w tej części Europy. W pierwszej części usłyszymy koncert słynnej na całym świecie siostry Cristiny Scucci, zwyciężczyni programu The Voice of Italy, która zaśpiewa hity muzyki rozrywkowej.  W dalszej części tego wyjątkowego wydarzenia cały Stadion wypełni brzmienie najpopularniejszych piosenek z całej Europy w wykonaniu orkiestry i chórów Singing Europe z towarzyszeniem publiczności pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny. Stań się członkiem największego chóru Europy. Nie może Ciebie zabraknąć!

Projekt Singing Europe 2016 znajduje się w programie muzycznym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 *

14 sierpnia 2016

Wrocław Bike Challenge

Stadion Wrocław stanie się tym razem rowerowym centrum Polski. ŠKODA Wrocław Bike Challenge to pierwsza, wrocławska edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Na czterech trasach, o zróżnicowanym stopniu trudności staną w szranki zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. Organizatorzy ŠKODA Wrocław Bike Challenge planują liczne wydarzenia towarzyszące w strefie przy Stadionie Wrocław w tym min koncert – niespodziankę na wieczór, a przez cały dzień liczne animacje i działania rekreacyjne dla rowerzystów i kibiców w każdym wieku.

*

27 sierpnia 2016

Festiwal CAPITAL OF ROCK

Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń koncertowych tego roku w Polsce! Rammstein i Limp Bizkit na jednej scenie!  Unikalny spektakl, w którym bezkompromisowe brzmienie gitar wzbogaci mechaniczna rytmika syntezatorów, głęboki głos Tilla Lindemana, wokalisty Rammstein, a wszystko zwieńczy imponujące połączenie świateł i pirotechniki. Wraz z występem formacji Limp Bizkit będzie to najbardziej wybuchowa mieszanka rockowa tego lata! Listę wykonawców uzupełniają: walijski zespół Bullet For My Valentine Bullet prezentujący porywającą mieszkankę ciężkiego rocka i metalcore oraz grupy RED i OCN.

 

Autor | Piotr Nowicki