Wrocławski Teatr Lalek zaprasza do udziału w letnich warsztatach. Przez pierwsze dwa tygodnie lipca uczestnicy w wieku od 8 do 12 lat będą mieć szansę na wspólną pracę pod opieką profesjonalistów. Do udziału w warsztatach szczególnie zapraszane są  dzieci z niepełnosprawnością słuchu.

Podczas pracy warsztatowej (od 3 do 15 lipca) uczestnicy dowiedzą się czym jest muzyka, dźwięk, a nawet rozmowa. Dowiedzą się jak doświadczać jej inaczej, niż za pomocą uszu. Prowadzący warsztaty aktorzy pokażą, jak eksperymentować w obszarze teatru i dramaturgii, zdarzeń dźwiękowych, multimediów oraz kampanii społecznej. Nauczą dzieci kilku zwrotów w języku migowym! Uwieńczeniem dwutygodniowej pracy będzie spektakl.

Co zrobić by znaleźć się w grupie? 

Aby wziąć udział w warsztatach należy stworzyć coś na kształt pamiętnika, a w nim opisać, jak wygląda Wasz kontakt z muzyką, jak jej doświadczacie i odczuwacie. Ważne jest, oby zwrócić uwagę na inną muzykę, niż ta, która płynie z głośników sprzętu muzycznego. Chodzi o znalezienie muzyki otoczenia. Wydobywającej się ze skrzypiącej szafy, stukotu kół o tramwajowe szyny, czy dotykania instrumentu w inny sposób, niż w trakcie gry na nim. Opis waszych doświadczeń oraz wypełnione dokumenty (zgoda na uczestnictwo oraz regulamin) należy przesłać na adres teatru do 7 czerwca. Warsztaty są bezpłatne!!!

Wrocławski Teatr Lalek
pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
z dopiskiem: „Lato w Teatrze”

Lista uczestników warsztatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Teatru do dnia 14 czerwca 2017.

Więcej informacji na stronie teatru. 


Autor: Sabina Misakiewicz