Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec Promenady Epsilon, pierwszy na nowym osiedlu Promenady Wrocławskie, które powstanie na Kleczkowie. Powierzchniowo osiedle ma zajmować obszar porównywalny do Sępolna.

ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO OSIEDLE >>>

O projekcie opowiada Edward Laufer, Prezes wrocławskiego dewelopera Vantage Development S.A., który odpowiada za projekt.

Jak będzie przebiegał w czasie, proces realizacji zabudowy całej dzielnicy?

Edward Laufer

EDWARD LAUFER: – Promenady Wrocławskie to bardzo duży projekt, którego realizacja potrwa kilka lat. Nasze plany zakładają równoległą realizację części mieszkaniowej i biurowej tak by jednocześnie tworzyła się przestrzeń do życia, pracy i wypoczynku. Pierwszym budynkiem, którego realizację rozpoczęliśmy w marcu bieżącego roku jest budynek Promenady Epsilon o funkcjach usługowo-biurowych o powierzchni 6.700 m2 , który zostanie przekazany do eksploatacji czerwcu 2012 roku. Wmurowanie kamienia węgielnego jest natomiast symbolicznym kamieniem węgielnym nowej dzielnicy. Na przełomie 2011/2012 planujemy rozpocząć budowę pierwszych budynkówmieszkalnych, a budowę następnych w miarę zainteresowania klientów, które oceniamy na znaczne. Docelowo zamierzamy wybudować około 2000 mieszkań i około 80 000 m2 powierzchni biurowej.

Kto będzie mieszkańcem Promenad Wrocławskich?

EDWARD LAUFER: – Inwestycji mieszkaniowych w Centrum Wrocławia jest niewiele, a łączących w sobie bliskość Rynku (około 20 min. pieszo – przyp. red), dobrą komunikację (tramwaj, autobus, dworzec PKP – przyp. red. ), obiekty handlowe oraz duże tereny rekreacyjno-wypoczynkowe nad Odrą, naprawdę kilka. Stąd uważamy, że nasz projekt powinien trafiać w oczekiwania obecnych mieszkańców, którzy nie chcą mieszkać zbyt daleko od centrum, a poszukują nowych przestrzeni oraz do„nowych” wrocławian, którzy nie znając miasta chcą mieć wszystko w pobliżu – pracę, szkołę, rozrywkę, wypoczynek. Należy podkreślić, że będzie to nowoczesna dzielnica, a nie pojedynczy budynek w starym otoczeniu, co sprawia, że komfort życia będzie wyższy. Dodatkowo realizowana część biurowa, dla wielu będzie szansą znalezienia pracy w pobliżu.