Od zakończenia poprzedniego sezonu trwa przebudowa wrocławskiego zespołu. Nową zawodniczką Ślęzy Wrocław została Chorwatka – Lea Miletić. Oprócz niej, kontrakt z klubem mają podpisany Marissa Kastanek i Terezia Palenikova. 

Nowa zawodniczka Ślęzy w sierpniu skończy 23 lata. Mierzy 185 cm wzrostu i gra na pozycji silnej skrzydłowej. Zanim wyjechała z Chorwacji zdobyła tytuł MVP sezonu zasadniczego tamtejszej ligi, a także finał krajowych rozgrywek.

Jest także reprezentantką swojego kraju. W trzech meczach kwalifikacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy zagrała przeciwko Szwecji, Włochom i Macedonii, a na boisku spędziła 36 minut. W poprzednim sezonie występowała w barwach włoskiego Treofan Battipaglia. Rozegrała tam 21 spotkań, w których zdobywała średnio 8,4 punktu i 4,6 zbiórki.

– Przejście do Ślęzy to dla mnie krok naprzód w karierze. Myślę, że polska liga jest lepsza od włoskiej, a z kolei włoska jest zdecydowanie lepsza od chorwackiej – mówi Lea Miletić, nowa skrzydłowa wrocławskiego klubu.

Ważny kontakt ze Ślęza mają także Marissa Kastanek, która otrzymała niedawno polskie obywatelstwo, a także również nowa zawodniczka – Terezia Palenikova. Wiadomo natomiast, że na boisku nie zobaczymy już Kourtney Treffers i Agnieszki Kaczmarczyk.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław