Półmetek fazy zasadniczej Orlen Ligi zbliża się nieubłagalnie. Najbliższe dwa mecze, kończące tę część zmagań, Impelki rozegrają na własnym boisku. Już w tę sobotę zagrają z Legionovią Legionowo. Początek zmagań o 20:00.

Ostatnie mecze Impelek mogą napawać optymizmem. Wrocławianki jako jedne z nielicznych drużyn potrafiły postawić się mistrzowi Polski i z gorącego terenu przywieść punkt. W prawdzie była szansa, by pokonać Chemika za trzy oczka (Impelki prowadziły już 2:1), jednak siatkarki z Polic pokazały swoją klasę i to, że są gotowe na grę w Lidze Mistrzyń, ostatecznie doprowadzając do tie-breaka i zwyciężając w pojedynku. W kolejnych dwóch meczach podopieczne Marka Solarewicza dominowały na parkiecie i kontrolowały przebieg spotkań. Dzięki temu dopisały kolejne 6 punktów w tabeli i umocniły się na trzeciej pozycji.

Liderką wrocławianek jest z pewnością Megan Courtney, która regularnie punktuje (do tej pory zebrała 147 punktów) i zapewnia stabilne przyjęcie. W znakomitej formie jest Agnieszka Kąkolewska. Środkowa co rusz zadziwia obserwatorów i kibiców. W wielu meczach zdobywa dwucyfrowe zdobycze, będąc siatkarką kompletną – punktując atakiem, blokiem i zagrywką. W przyjęciu świetnie radzi sobie Agata Sawicka, która notuje bardzo wysokie procenty przyjęcia pozytywnego i tego, najbardziej pożądanego przez rozgrywającą – perfekcyjnego.

Najbliższy rywal – Legionovia Legionowo to zespół zbudowany z młodych zawodniczek. Co roku zadaniem klubu jest wypromowanie kolejnych siatkarek – i trzeba przyznać – cel ten jest osiągnięty. Młody wiek nie przeszkadza jednak legionowiankom w osiągnięciu zwycięstw – choć może ich ilość nie jest imponująca, to trzeba wziąć pod uwagę to, że wiele z meczów z udziałem Legionovii kończy się dopiero w tie-breakach. W nich najprawdopodobniej brakuje właśnie doświadczenia, bowiem większość z nich podopieczne Roberta Strzałkowskiego przegrywają.

Siłą napędową drużyny z Mazowsza jest Monika Bociek. Młoda, zaledwie dwudziestoletnia atakująca zajmuje trzecie miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek ligi, zdobywając 186 punktów. Rozkład ataku jest jednak równomierny, zatem Impelki mogą spodziewać się zagrożenia z każdej strefy boiska.

Mecz z Legionovią Legionowo zostanie rozegrany w tę sobotę – 17 grudnia o 20:00. Bilety na najbliższe mecze Impelek można zakupić za pomocą internetu poprzez portal kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK na terenie całego kraju.