- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego PWST w reżyserii Cezarego Ibera będzie miał premierę w sobotę, 24 stycznia o godz. 18 na Dużej Scenie PWST.

- REKLAMA -

Sztuka rekonstrukcji i próba zrozumienia, co się stało, że stało się właśnie tak. Dlaczego jeden staje się oprawcą a inny ofiarą. Gdzie są źródła zła, przemocy i przebaczenia.

A przecież nie ma złych dzieci, wszystkie dzieci są dobre, tylko rodzice nie zawsze. Zasiewają nasionko bestii, która aby żyć zacznie pożerać innych. Skrzywdzeni i poniżeni będą próbowali zrozumieć i zabić przeszłość. Przeszłość, która boli w teraźniejszości. Przeszłość, która ich nie przygotowała na dzisiaj. Przeszłość która stworzyła bestię. A bestia śpi w każdym z nas. A kiedy się obudzi nikt nie jest bezpieczny.

A co, jeżeli bestia będzie chciała zrozumieć kim jest i dlaczego tak postąpiła? Dlaczego rozrywa zębami i szarpie pazurami? A co, jeśli bestia będzie chciała dokonać aktu oczyszczenia i zadośćuczynienia? A co, jeśli bestia jest chorym mordercą, a my podróżujemy po jego wspomnieniach?

A cała historia zaczyna się prosto, była sobie piękna dziewczynka, którą na stercie śmieci zjadł lew.

Witamy w głowie psychopaty.


Tytuł: Lew na ulicy
Autor tekstu: Judith Thompson
Przekład: Małgorzata Semil


Reżyseria: Cezary Iber
Asystent reżysera: Jan Hussakowski (PWST)
Choreografia: Baśka Gwóźdź
Scenografia i kostiumy: Magdalena Przywara (ASP)
Muzyka: Arkadiusz Kątny (AMuz)


Występują: Filip Bochenek, Jan Hussakowski, Monika Janik, Natalia Łągiewczyk, Ewelina Pankowska, Kacper Sasin, Katarzyna Dmoch, Kacper Pilch, Małgorzata Saniak, Piotr Wątroba


Promocja: Cecylia Mazur | kierownik, Joanna Śliwińska
Pracownia plastyczna: Ilona Szurkowska | kierownik, Teresa Mak, Jerzy Makowski, Marcin Rasiak
Garderobiana i rekwizytorka: Krystyna Wiśniewska
Dział techniczny: Andrzej Kopcza | kierownik, Jan Tworek | brygadzista, Roman Bartyś, Grzegorz Górnicki, Andrzej Góralski, Rafał Krafczyk, Seweryn Leśniewicz, Robert Wolszczak
Realizacja światła: Łukasz Mały
Realizacja dźwięku: Konrad Wilk
Realizacja zdjęć: Wrocławska Szkoła Fotografii AFA
Projekt grafiki: Alicja Grobelka | studentka Katedry Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP pod kierownictwem ad. dr Magdaleny Wosik


Premiera: 24 stycznia 2015 roku | godz. 18:00 | Duża Scena PWST


Spektakl zrealizowany w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia

Spektakl współfinansowany przez Miasto Wrocław

lew na ulicy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłote Globy rozdane
Następny artykułMacht mir Spaβ [PREMIERA]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.