Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Już w środę (8 października) w godz. 9-18 można będzie zobaczyć nowiutki przedprodukcyjny model Lexusa RC F. Maszyna stanie na jeden dzień w salonie Lexus Wrocław przy ul. Legnickiej 164. Odwiedzający salon będą mogli zasiąść za kierownicą sportowego Lexusa, specjalista odpowie na najbardziej szczegółowe pytania, a co najważniejsze: usłyszycie pięknie brzmiący ryku silnika.

Lexus RC F trafi do sprzedaży na początku 2015 roku. Lexus swoje najmłodsze dziecko promuje hasłem: Poznaj ideał, do którego inni będą dążyć. Co sprawia, że nowy RC F jest tak wyjątkowy?

Przede wszystkim agresywny charakter: pięciolitrowy silnik V8 o mocy 450 KM i moment obrotowy 520 Mn. Sinik współpracuje z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów, która dzięki gruntownej modernizacji przekłada biegi jeszcze szybciej i precyzyjniej. RC F do setki przyspiesza w czasie krótszym niż 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 270 km/h!

Nowy Lexus został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować stabilność potrzebną autu o tak dużej mocy, która – co warte podkreślenia – nigdy wcześniej nie była uzyskana w Lexusach z silnikiem V8.

Szersze felgi i opony, podnoszony hydraulicznie spojler tylny, wloty powietrza i kanałów chłodzenia, elementy z włókna węglowego, gigantyczny grill – wszystko to można określić jako “funkcjonalne piękno”.

Nowy RC F zachwyca klasyczną sylwetką coupe z długą maską i łagodnie opadającą ku tyłowi tylną szybą .

– Każdy element został zaprojektowany bardzo precyzyjnie, aby uzyskać jak najlepsze osiągi – mówi Yukihiko Yaguchi, szef inżynierów Lexus RC F.

Unikalne aerodynamiczne elementy w osłonach i tylnej części przedniego błotnika zapewniają optymalne chłodzenie silnika i stabilność prowadzenia. Dają także agresywny wygląd, który współgra z oczekiwaniami dynamicznych doznań.

dni_otwarte_1

Autor | AR
Zdjęcia | Lexus Polska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGra Miejska – Kot Nadodrza
Następny artykuł„Bogowie” już w czwartek w Multikinie!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.