Po długim okresie przygotowawczym przyszedł czas na rozpoczęcie ligowych zmagań. Te, wrocławianki zaczną od wyjazdowego meczu z Radomką Radom w najbliższą sobotę – 3 listopada. 

Dla zespołu z Radomia będzie to debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W Lidze Siatkówki Kobiet pojawił się w miejsce Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, który zrezygnował z prowadzenia seniorskiej drużyny. Mimo że drużyna ta będzie występować w roli jednego z beniaminków, w składzie ma zawodniczki, które mogą się pochwalić sporym doświadczeniem.

Radomską siłę wzbogacą takiej siatkarki jak Natalia Skrzypkowska, Alicja Grabka, Joanna Kapturska czy Kinga Drabek, które rozegrały już niejeden mecz w LSK.

Dla wrocławskiego zespołu okres przygotowawczy przez długi czas przejawiał się pod znakiem zapytania, czy w ogóle będzie mu dane ponownie wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdy już problemy finansowe z grubsza minęły, można było rozpocząć przygotowania. Pojawiła się nowa nazwa – #VolleyWrocław i niemalże całkowicie nowy skład. We Wrocławiu po zeszłym sezonie zostały tylko trzy zawodniczki –  Natalia Murek, Weronika Wołodko i Anna Łozowska.

W składzie drużyny z Dolnego Śląska znaleźć można przede wszystkim przedstawicielki młodego pokolenia. Kapitanem drużyny jest Roksana Wers. Na pozycji libero – oprócz Magdaleny Kuziak – zagra Karolina Pancewicz, która do seniorskiej drużyny trafiła jako wicemistrzyni Polski juniorek w barwach ówczesnego Impela Wrocław.

Dla wrocławianek cel na ten sezon jest prostu – rozwój indywidualny, który ma się przełożyć na dobro całej drużyny.

– W tym roku liga rozpoczyna się dość późno, co w naszym przypadku wiązało się z długim i pracowitym sezonem przygotowawczy. Każda z nas jednak zdaje sobie sprawę, że ten okres jest nieodzownym elementem w przygotowaniu do takiej ilości meczów, jakie mamy przed sobą. Cieszymy się, że w końcu nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy możemy sprawdzić się w oficjalnym meczu i pokazać kibicom i trenerom efekty naszej trzymiesięcznej pracy – powiedziała Weronika Wołodko, rozgrywająca wrocławskiej drużyny.

Mecz E.Leclerc Radomka Radom odbędzie się w sobotę – 3 listopada, o godzinie 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław