Światowy Hymn Książki UNESCO na wrocławskim Rynku już w sobotę 30 lipca. Tego dnia miasto zostanie opanowane przez Literacki Woodstock!

Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, śpiewacy goszczący we Wrocławiu w ramach prestiżowego projektu Singing Europe oraz zaproszeni goście z całej Polski po raz pierwszy wykonają publicznie Światowy Hymn Książki UNESCO. Następnie spotkają się z gościem specjalnym festiwalu – Danutą Wałęsą.

Historyczne pierwsze wykonanie Hymnu rozpocznie się punktualnie o 12:00 pod pomnikiem Aleksandra Fredry.

Hymn Książki UNESCO powstał w tym roku we Wrocławiu i już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Muzyka skomponowana została przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Jana Kantego Pawluśkiewicza, natomiast słowa zaczerpnięte zostały z wiersza Tadeusza Różewicza „Włosek poety”. Książka „Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice” wydana w 2011 roku w przeciągu zaledwie kilku miesięcy stała się bestsellerem i do dnia dzisiejszego jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów. Opowieść Danuty Wałęsy jest równie zwyczajna co niezwykła, bo mówi o prostej dziewczynie, która z dnia na dzień stała się osobą publiczną. Rozmowę z Danutą Wałęsą poprowadzi Piotr Adamowicz. Aktywny udział w wydarzeniu będzie mieć również publiczność – za potokiem ich pytań podążać będzie rozmowa zaproszonych gości.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 12.45 na wrocławskim Rynku.