Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na to fundamentalne pytanie. Towarzysząca jej kamera Krystiana Matyska przenika do wnętrz uli, ukazując fascynujący obraz żywych, doskonale zorganizowanych i silnie zhierarchizowanych pszczelich społeczności.

łowcy miodu na ratuenk pszczołom„Łowcy miodu” przykuwają uwagę wysmakowaną formą audiowizualną. Szczególnie zachwyca organiczna jakość obrazu, precyzyjnie skomponowane kadry ukazujące tajemnice życia pszczół uchwycone specjalistyczną kamerą Phantom, która kręci nawet 500 tys. klatek na sekundę. Pozwala to ukazać pracę tych pożytecznych owadów z nieznaną polskiemu kinu szczegółowością.

Dokument przedstawia nietuzinkowych bohaterów podejmujących walkę w obronie małych stworzeń, których zagłada może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Aktywiści działający na rzecz pszczół reprezentują cały przekrój społeczeństwa. Poznamy między innymi: Kamila Baja – pracownika korporacji hodującego pszczoły na dachach modnej warszawskiej galerii handlowej, Adama Kolatora – bartnika z Puszczy Białowieskiej, czy hodowcę matek Marię Gembalę, która opowie, na czym polega proces inseminacji oraz jaki sposób pszczoły wybierają królową.

Specjalny przedpremierowy pokaz filmu związany z obchodami Dnia Ziemi odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

 

Przed seansem filmu Multikino zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Pszczelarzy oraz fundacji zajmujących się ochroną pszczół i edukacją ekologiczną. Ponadto w holu kina w dniu pokazu zapraszam do skorzystania z ofert firm specjalizujących się w produktach z miodu.

 

Łowcy miodu: na ratunek pszczołom
produkcja:
Polska 2016, czas trwania: 75 min
scenariusz i reżyseria: Krystian Matysek
w filmie występują: Magdalena Popławska, Maria Gembala, Kamil Baj, Adam Kolator

 

Ceny biletów:

– normalny: 20 zł
– ulgowy: 17 zł
– grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób): 14 zł

Uwaga:

Istnieje możliwość organizacji dodatkowych pokazów dla grup zorganizowanych (szkół, związków i stowarzyszeń pszczelarskich, organizacji pozarządowych) po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny seansu ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w danym kinie.