Kolejna znana twarz zostaje we wrocławskim klubie Volleyball Wrocław. Środkowa Anna Łozowska przedłużyła swój kontrakt na następny sezon. Zabraknie natomiast młodej libero – Marii Stenzel, która zagra w Grocie Budowlanych Łódź.

Anna Łozowska, 25-letnia środkowa do Wrocławia trafiła rok temu z pierwszoligowej Wisły Warszawa. Na parkiecie LSK o pierwszą szóstkę rywalizowała z Aleksandrą Trojan.

W sezonie 2017/2018 wystąpiła w 19 meczach, w których zdobyła 108 punktów. Najwięcej z nich, bo aż 64, dzięki skutecznym atakom. Dodatkowo Łozowska 35 razy skutecznie zablokowała rywalki i dołożyła 9 asów serwisowych.

– Cieszę się, że ponownie zagram we wrocławskiej drużynie. W ciągu pierwszego sezonu wypracowaliśmy z trenerami pewne schematy pracy, które – mam nadzieję – będziemy kontynuować od momentu rozpoczęcia przygotowań. Ze swojej strony obiecuje pełne zaangażowanie, byśmy osiągali kolejne zwycięstwa – mówi Anna Łozowska, środkowa Volleyball Wrocław.

W kolejnym sezonie we wrocławskim klubie nie zagra niespełna 20-letnia libero Maria Stenzel. Po znakomitym debiucie w biało-zielonych barwach, Stenzel otrzymała powołanie od trenera Jacka Nawrockiego na Ligę Narodów. Dobry wstęp w kadrze Polski otworzył młodej siatkarce drzwi do najlepszych klubów w kraju. W kolejnych rozgrywkach LSK Stenzel zagra w Grocie Budowlanych Łódź, czyli jednym z topowych klubów polskiej ligi.

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram