Piłkarz poinformował na swoim Instagramie, że postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Jego decyzja jest ostateczna. W Biało-Czerwonych barwach rozegrał 65 meczów, w których 3 razy trafił do bramki. Zanotował także 9 asyst.

Łukasz Piszczek zadebiutował w reprezentacji podczas meczu z Estonią w 2007 roku. Zagrał na czterech dużych imprezach: Euro 2008, Euro 2012, Euro 2016, gdzie był w życiowej formie i na mundialu w Rosji 2018.

Ostatnie spotkanie, w którym wystąpił Polacy przegrali 0:3 z Kolumbią.

Dzień dobry. W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów. 🇵🇱

Post udostępniony przez Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26)


Piszczek bardzo przeżył nieudany mundial w Rosji, o czym mówił nawet sam Jerzy Brzęczek podczas konferencji, na której został zaprezentowany jako nowy trener kadry.

– Jedynie Łukasz Piszczek powiedział, że musi się trochę odpocząć. Bardzo mocno przeżył ten mundial, i psychicznie i fizycznie – mówił nowy selekcjoner.

Piszczek w swojej karierze zmagał się z kilkoma poważnymi kontuzjami, które najprawdopodobniej także miały wpływ na podjęcie takiej decyzji.

Zawodnik, mimo że nie zagra już w koszulce reprezentacyjnej, nie kończy kariery. Do 2020 roku ma ważny kontrakt z Borussią Dortumund.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: FIFA