Na niespełna tydzień przed zamknięciem okna transferowego w Basket Lidze Kobiet Ślęza Wrocław pozyskała Magdalenę Koperwas, do niedawna zawodniczkę PGE MKK Siedlce. W żółto-czerwonych barwach zadebiutuje najprawdopodobniej podczas weekendowego turnieju Final Six Pucharu Polski.

Magdalena Koperwas ma pomóc Ślęzie w realizacji ambitnych planów klubu na drugą część rozgrywek. Zespół już w najbliższy weekend czeka walka w Pucharze Polski, potem rywalizacja o jak najwyższe miejsce po sezonie zasadniczym, aż w końcu to, co najważniejsze, czyli batalia o medal mistrzostw Polski w play-offach. Intensywność gier będzie bardzo duża, a z nową zawodniczkę będzie łatwiej osiągnąć cele.

To dla mnie krok naprzód w sportowej karierze. Cieszę się, że będę jeździć na mecze po zwycięstwa, rywalizować z najlepszymi i trenować z najlepszymi – powiedziała Magdalena Koperwas po podpisaniu kontraktu.

Nowa zawodniczka Ślęzy ma 23 lata, gra na pozycji rzucającej. W bieżącym sezonie Basket Ligi Kobiet rozegrała 14 spotkań, w których zdobywała średnio 7,3 pkt., 4,4 asysty oraz 3,9 zb. na mecz. W ostatnich miesiącach była powoływana na zgrupowania reprezentacji Polski. W eliminacjach do mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Czechach, nie zagrała przez kontuzję. W przeszłości reprezentowała nasz kraj w ME do lat 16, 18 i 20.

– Pojawiła się szansa grania na wyższym poziomie i z niej skorzystałam. W Siedlcach rozegrałabym jeszcze tylko sześć meczów, bo zespół zapewne nie awansuje do play-offów. Miło będę wspominać czas, który tam spędziłam, ale przejście do Ślęzy to dla mnie mega awans sportowy. Myślę, że to będzie ciekawa i sympatyczna współpraca. Nie mogę się doczekać pierwszych meczów – przyznała Magdalena Koperwas.

Potrzebowaliśmy zawodniczki, która charakteryzuje się walecznością, nieustępliwością i dobrą obroną, a Magda te cechy posiada. Ciężko było znaleźć na rynku odpowiednią kandydatkę. Magda sama się do nas zgłosiła, skorzystaliśmy z tej okazji i podpisaliśmy umowę – stwierdził z kolei trener Arkadiusz Rusin. – Zdaję sobie sprawę, że to trudny moment dla nowej zawodniczki, która wchodzi w dosyć poukładany zespół. To, jak będzie funkcjonować w drużynie, w największym stopniu zależy od Magdy, a ja postaram się jej pomóc – dodał szkoleniowiec Ślęzy.

Magdalena Koperwas zadebiutuje w Ślęzie najprawdopodobniej już w piątek, kiedy to wrocławianki rozegrają pierwszy mecz turnieju Final Six Pucharu Polski w Krakowie. Rywalem żółto-czerwonych będzie Pszczółka-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin, a więc obrońca trofeum. Relację na żywo będzie można oglądać na żywo na stronie www.basketligakobiet.pl. Początek o godz. 17:30.

Magdalena Koperwas

11 czerwca 1993 w Lublinie

wzrost: 177 cm
pozycja: rzucająca

poprzednie kluby: AZS UMCS Lublin, PGE MKK Siedlce, Politechnika Gdańska, Basket Gdynia, Poznań City Center, INEA AZS Poznań, MUK Poznań, MUKS Kórnik.