Volleyball Wrocław wciąż buduje swój skład na następny sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Nową libero wrocławskiego klubu została Magdalena Kuziak. Zawodniczka rywalizować będzie z Karolina Pancewicz, która niedawno również dołączyła do Volleyball.

Magdalena Kuziak to 24-letnia zawodniczka, która powraca do rywalizacji sportowej na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W Lidze Siatkówki Kobiet debiutowała w barwach Atomu Trefl Sopot. Później zmieniła klub na pierwszoligowy Silesia Volley Mysłowice.

Wrocławski klub to miejsce, gdzie każda z zawodniczek ma możliwość rozwoju swoich umiejętności i szanse gry na najwyższym poziomie. Panuje tam bardzo pozytywna atmosfera i pełen profesjonalizm, dlatego tez moja decyzja zapadła bardzo szybko. Sztab trenerski jest jak najbardziej na najwyższym poziomie, dlatego tym bardziej zdecydowałam się właśnie na ten klub. Cieszy mnie również fakt, ze wraz z moim narzeczonym zagramy w jednym mieście, gdyż będzie on reprezentował pierwszoligową Gwardię Wrocław – mówi Magdalena Kuziak.

Zawodniczka o pierwszą szóstkę rywalizować będzie z Karoliną Pancewicz, która niedawno również dołączyła do zespołu.

– Jesteśmy zadowoleni, że w przyszłym sezonie w naszej drużynie zagrają dwie libero. Obie są młode i każdej z nich będzie potrzebne wsparcie tej drugiej. Liczę na to, że współpraca Magdy z Karoliną przyniesie nam wiele radości – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Na ten moment skład wrocławskiej drużyny przedstawia się następująco:Natalia Murek, Weronika Wołodko, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz , Roksana Wers, Aleksandra Gancarz, Natalia Gajewska.

Wiadomo również, że pierwszym trenerem pozostaje Marek Solarewicz, a drugim – Wojciech Kurczyński.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Twitter