Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie nowego programu edukacyjnego „Magia Ogrodów” powstałego z myślą o dzieciach, dorosłych i osobach niepełnosprawnych. Zajęcia edukacyjne – wykłady, warsztaty, festyn ogrodowy i wiele innych atrakcji – odbywać się będą w Muzeum Architektury od marca do grudnia 2013 roku.

Pierwsze zajęcia dla najmłodszych już w ten weekend, 23 – 24 marca, od godziny 11!!

 

Wyobrażenie wiszących ogrodów Babilonu (Martin van Heemskerck). Na dalszym planie Wieża Babel / fot. wikipedia

Wiszące ogrody Semiramidy” (23.03. lub 24.03., godz.11.00-13.00).

Zajęcia poświęcone ogrodom starożytnego Babilonu i późniejszym ogrodom tarasowym. W trakcie warsztatów dzieci zbudują wspólnie w dużej skali model wiszącego ogrodu babilońskiego. Jako materiał wykorzystają pudła tekturowe, flizelinę oraz susz roślinny. Na zajęcia obowiązują zapisy: edukacja@ma.wroc.pl, koszt udziału to 5 zł.

Projekt edukacyjny „Magia Ogrodów” realizowany jest przez Muzeum Architektury we Wrocławiu przy współudziale finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od marca do grudnia 2013 roku w Muzeum Architektury odbywać się będą zajęcia poświęcone sztuce ogrodowej, przeznaczone zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych amatorów zielni. W ramach projektu odbędą się wykłady z zakresu historii sztuki ogrodowej, warsztaty plastyczne dla dzieci, warsztaty artystyczne dla dorosłych, kursy robienia zielników i projektowania ogrodów.

Szczegółowy program zajęć dla dzieci, dorosłych i osób niepełnosprawnych znajdą Państwo w załącznikach.

Partnerzy projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Salony Optyczne CCOptyk dr Z&A Grzech, Gazeta Wrocławska.