Gośćmi Łukasza Maciejewskiego, podczas trzeciego spotkania w ramach cyklu kina DCF, pt. „Magiel Filmowy”, będą Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol – aktorki występujące w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”. Spotkanie w poniedziałek, 9 kwietnia o godz. 19.

Szumowska na tegorocznym Berlinale otrzymała za „Twarz” Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury. Obraz to opowieść o Janku, robotniku ze Świebodzina, który uległ wypadkowi na budowie wznoszącej gigantyczny pomnik Jezusa. Film w kinach można oglądać od 6 kwietnia.

Ceny biletów na wydarzenie wynoszą 20 zł. Udział w spotkaniu po filmie jest bezpłatny.


O Maglu Filmowym:

Nowy cykl, który zainaugurował 1 lutego 2018 r. Dla miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show” z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą – uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.