Spotkanie współczesnej nauki i nowoczesnej sztuki w teatrze.

- REKLAMA -

W debacie wezmą udział:
Jacek Mądry – psycholog oraz psychoterapeuta psychoanalityczny, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej;
Jakub Stefanowicz – psychoterapeuta psychoanalityczny, freudysta. Współpracuje z Krakowską Szkołą Psychoterapii Psychoanalitycznej, prowadząc Kurs Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej;
Paweł Gusin – fizyk, profesor na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, znawca fizyki kwantowej;
Bogusław Pawłowski – biolog, profesor w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, laureat nagrody „Naukowiec przyjazny mediom” przyznanej przez Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych w 2009 roku.

Do debaty zaprosiliśmy ludzi reprezentujących różne dziedziny nauki. Inspiracją do rozmowy m.in. o neurobiologii szczęścia, terapii przemocą, kobiecej histerii i fizyce kwantowej będzie aktualny repertuar Teatru Polskiego: KLINIKEN / miłość jest zimniejsza…, PODRÓŻ ZIMOWA, BURZA, HANS, DORA i WILK, BLANCHE i MARIE, KRONOS i inne.

Teatr wydaje się jedynym miejscem, w którym możliwa jest ponadśrodowiskowa i interdyscyplinarna rozmowa o radykalnych przemianach naszej współczesności – bo nie boi wchodzić w rejony jeszcze całkiem niezbadane ani stawiać pytań, na które z naukowego punktu widzenia brak twardych dowodów. A ponieważ do teatru może przyjść każdy – daje on szansę zintegrowania wciąż zamkniętych i wzajemnie odseparowanych grup społecznych i zawodowych oraz skonfrontowania tych pozornie różnych światów.

Chodzi o uniwersalną – ponadbranżową – wymianę treści intelektualnych i zwyczajną rozmowę o współczesnej sztuce i nauce. Czyli o naszym życiu!

W dyskusji wezmą udział osoby, które od ponad pół roku brały udział w spotkaniach wrocławskiego Teatru Dyskusyjnego: The Right to Art – powstałego we współpracy z Teatrem Polskim jako stypendialny projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie poprowadzi dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski.

poniedziałek, 13 kwietnia, godz. 19
Scena Kameralna Teatru Polskiego
ul. Świdnicka 28
wstęp wolny

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Ptasi Antykabaret” 42. spotkanie
Następny artykułEXPLORE WROCŁAW – Stadion Wrocław
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.