Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu oraz Wielka Majowa Gala Sportów Konnych i Zabaw Rycerskich na Zamku w Kliczkowie to spotkania proponowane przez Hotel Tumski wraz z Ogrodem Botanicznym i Zamek Kliczków koło Bolesławca.

Majówka Tumska to piknik rodzinny, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny Wrocławia. Szczególną atrakcję stanowią występy zespołów muzycznych, turniej łuczniczy oraz stoiska rękodzielnicze. W programie m.in. pokazy walk rycerskich, występy muzyczne, liczne konkursy i zabawy dla dorosłych i dzieci.

Wielka Majowa Gala Sportów Konnych i Zabaw Rycerskich to sportowo- rekreacyjna impreza o charakterze rodzinnego pikniku. Program majówki obejmuje m.in. zawody w skokach przez przeszkody, pokazy ujeżdżania, przejażdżki bryczkami i wozami konnymi oraz IX Turniej Rycerski (pokazy walk rycerskich, średniowieczne gry i konkursy, bitwa o zamek).

Tegoroczne edycje objęte są honorowym patronatem Marszałka Województwa, Miasta Wrocław oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

(al)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiedziela jak sobota: Śląsk prowadzi 2-0
Następny artykułGitPOWERfest we Wrocławiu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.