Ruszamy w podróż do ciepłych krajów! 1 czerwca Krzywy Komin zamieni się pełną kolorów tropikalną puszczę. Mali odkrywcy przedzierając się przez dżunglę (którą sami pomogą stworzyć!) napotkają tajemniczych tubylców – ci pokażą im, jak w gąszczu lian odnaleźć gniazda dzikich ptaków, nauczą pradawnej sztuki tworzenia plemiennych masek i obłaskawiania futrzanych stworzeń, a także opowiedzą o kolorowych rytuałach afrykańskich szczepów.

 

A to dopiero początek przygód – w Krzywym Kominie każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie!

 Od najmłodszych lat należy rozwijać umiejętności twórczego myślenia i eksperymentowania. Najskuteczniejszym sposobem ich rozwijania jest zabawa, wspólna praca, ekspresja artystyczna oraz dobry przykład ze strony dorosłych. Głównym bohaterem i gościem pikniku MAŁPIE FIGLE w Krzywym Kominie jest dziecko – dorośli, rozwijając postawy kreatywne, pomagają uświadomić mu jego talenty oraz sprawdzić w praktyce obszary swojej wrażliwości, twórczości oraz wyobraźni. Interaktywna forma działań w sposób naturalny angażuje najmłodszych uczestników, którzy dzięki uczestnictwu w warsztatach oraz zajęciach stają się nie tylko odbiorcami, ale przede wszystkim twórcami.

Krzywy Komin jest jednym z kluczowych projektów rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza. To jedyne we Wrocławiu miejsce, które w tak kompleksowy sposób poświęcone jest designowi, rzemiosłu, kulturze i sztuce. Oprócz warsztatów i szkoleń w Centrum organizowane są też m.in. koncerty, pokazy filmów i spektakle teatralne. Krzywy Komin był również współorganizatorem festiwalu Wroclove Design, który m.in. przybliżał odwiedzającym design dla dzieci w ramach strefy Kids Design. Pod tą samą nazwą prowadzony będzie w CRZ Krzywy Komin cykl warsztatów dla dzieci, który zapowiada piknik rodzinny MAŁPIE FIGLE.

 

1 czerwca 2013 r. | 10:00-14:00 | CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
10:00-12:00 MASKI Z DŻUNGLI (prowadząca: Aleksandra Solińska)

W dżungli trzeba uważać na każdy swój krok – wszak za drzewem czaić się może tygrys, lew albo inne niebezpieczne stworzenie. My jednak znamy sposoby na ukrycie się przed każdą, nawet najgroźniejszą bestią! Podczas warsztatów prowadzonych przez Aleksandrę Solińską dzieciaki nauczą się tworzyć i zdobić egzotyczne maski.

 

10:30-13:30 EGZOTYCZNE FUTRZAKI (prowadząca: Katarzyna Zięba/Galeria Talentu)

Tropikalna puszcza pełna jest małych i dużych futrzanych stworzeń. Podczas warsztatów Katarzyny Zięby z Galerii Talentu mali globtroterzy nauczą się, jak przy pomocy kawałka filcu i nici stworzyć własnego włochatego stwora – i wiele innych rzeczy!

 

11:00-13:00 DZIKIE PTAKI (prowadząca: Aleksandra Błędowska/Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczne „Filtrator”)

Mali odkrywcy wybiorą się na poszukiwania gniazd dzikich ptaków! Tajemniczymi kształtami widocznymi na niebie okażą się latawce – i właśnie te najstarsze znane przyrządy latające cięższe od powietrza dzieciaki nauczą się konstruować podczas warsztatów. Zajęcia pozwolą – wykorzystując najprostsze materiały i wyobraźnię – oderwać się od codzienności. Modele będą proste w konstrukcji, bogate w formie i w 100% latające!

 

12:00-14:00 TROPIKALNE MALOWANIE (prowadząca: Sabina Leska)

Podczas MAŁPICH FIGLI dzieci będą miały okazję poznać świat barw Czarnego Lądu, sztukę plemiennych malunków, kolorowe afrykańskie rytuały. Warsztaty plastyczne prowadzone przez Sabinę Leską zainspirowane będą rdzenną kulturą Afryki.

 

 

owocowy poczęstunek zapewniony przez Świnki Trzy / swinkitrzy.net

malowanie wielkoformatowe

zdobienie tropikalnej puszczy

gry i zabawy plastyczne

kolorowanki, puzzle, gry planszowe

pokazy filmów dla dzieci

 

 

Materiały wykorzystywane podczas warsztatów i nagrody w konkursach zapewnia sieć marketów Kaufland.

 

W czasie trwania pikniku MAŁPIE FIGLE będzie również możliwość nabycia ręcznie robionych zabawek z pracowni mu.mu i EDUPlanet.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDevils w playoffach
Następny artykułMobilna aplikacja do lokalizowania pojazdów MPK!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.