MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. wycofał się z podpisania kontraktu na dostawę 50 niskopodłogowych przegubowych autobusów z opcją dostawy kolejnych 50 pojazdów. MPK Wrocław będzie w związku z tym dążyło do zawarcia kontraktu z EvoBus Polska Sp. z o.o.

Przetarg na zakup nowego taboru rozstrzygnięty został przez MPK pod koniec czerwca 2018 roku. Oferta, złożona przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., była korzystniejsza od propozycji EvoBus Polska Sp. z o.o. Po rozstrzygnięciu przetargu, w połowie lipca, MPK Wrocław przekazała dokumentację postępowania do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola ta trwała około czterech miesięcy i została zakończona  w listopadzie. Po tym czasie MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. powiadomił przewoźnika, że wykonanie zamówienia nie jest możliwe na warunkach określonych w postępowaniu i że odstępuje od zawarcia umowy. W związku z tym dokonano kolejnego wyboru dostawcy, biorącego udział w tym przetargu. Wybrano firmę EvoBus Polska Sp. z o.o.

Pojazdy Mercedes Citaro powinny trafić do Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to kolejne autobusy tej marki we Wrocławiu, ponieważ 60 nowych mercedesów jeździ już po ulicach miasta od wiosny ubiegłego roku.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe