Lubisz filmy Allena? Możesz go oglądać bez końca? A może wiele słyszałeś o tym reżyserze, ale masz braki w jego twórczości. Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś tak, to w piątek musisz stawić się w w którymś z wrocławskich Multikin.

Poznasz Przystojnego Bruneta

W tych multipleksach odbędzie się bowiem „Nocny Maraton filmów Woody’ego Allena”. Bilety po 22 (normalny)  i 18 złotych (ulgowy). Początek w piątek, 11 marca o godz. 22.

Do zobaczenia będą trzy obrazy, w tym premierowo „Poznasz przystojnego bruneta” z Anthony Hopkinsem, Antonio Banderasem i Naomi Watts. Oprócz tego będzie można przypomnieć sobie „Annie Hall” i „Co nas kręci, co nas podnieca”.

KRÓTKO O FILMACH

„Poznasz przystojnego bruneta” – po Barcelonie i Nowym Jorku przyszedł czas na Londyn, w którym kolejna gwiazda Pedro Almodovara (Antonio Banderas) stanie się osią męsko-damskiego trójkąta stworzonego przez Allena z właściwym tylko jemu poczuciem humoru. Przewrotna komedia Woody’ego Allena o skomplikowanych miłosnych perypetiach dwóch par – Alfiego (Hopkins) i Heleny (Gemma Jones), ich córki Sally (Watts) oraz zięcia Roya (Josh Brolin). Szalone namiętności, wielkie ambicje i przezabawne obsesje wywrócą ich świat do góry nogami.

 

„Annie Hall” – dla wielu jeden z najgenialniejszych filmów Woodiego Allena. Romantyczne przygody neurotycznego nowojorskiego komika Alvy Singera (Woody Allen) i jego nie mniej neurotycznej dziewczyny Annie Hall (Diane Keaton). Zdobywca 4 Oscarów. Alvy Singer pochodzi z bardzo biednej żydowskiej rodziny. Zarabia na życie występując jako komik. Nie potrafi sobie poradzić z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu. Niedawno porzuciła go dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile spędzone z Annie. Winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza swoje trudne dzieciństwo.

 

„Co nas kręci co nas podnieca” – historia starszego mężczyzny, który stara się zdobyć serce 20-letniej dziewczyny. W tym celu zmienia całkowicie swój styl życia. Boris Yellnikoffow to człowiek, który po niepowodzeniach zawodowych, porażce małżeńskiej i nieudanej próbie samobójczej spędza czas na obrażaniu dzieci, które uczy gry w szachy. Melody to urocza, choć niezbyt bystra dziewczyna z Mississippi, która uciekła z domu. Pewnego dnia, gdy Boris wraca do swojego mieszkania, zaczepia go i błaga, by udzielił jej schronienia na krótki czas. Z upływem czasu Melody na dobre zadomawia się u Borisa i nie wykazuje najmniejszej chęci do wyprowadzki, a co gorsza… zakochuje się w Borisie.

DEG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk znów pechowo remisuje
Następny artykułKino Emocji Cinema 5D w Aquaparku
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.