Dotychczas pełniący obowiązki prezesa wrocławskiego Śląska – Marcin Przychodny, zrezygnował ze stanowiska. Wiadomo, że funkcję tę obejmie Piotr Waśniewski, pod przewodnictwem którego WKS zdobył niegdyś trzy medal mistrzostw Polski.

Po kompromitującym meczu Śląska Wrocław z Miedzią Legnica w 1/8 finału Pucharu Polski, klub z pewnością nie uchroni się przed szeregiem zmian. Zwłaszcza na tym najwyższym szczeblu. W czwartek – 6 grudnia, wczesnym ranem prezes WKS-u Marcin Przychodny, czując na pewno spore zagrożenie swojego stanowiska, samo zrezygnował z dalszego piastowania tej funkcji. Przychodny zarządzał Śląskiem od stycznia tego roku.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk już po meczu z Miedziankom zapowiedział, że szerzej przyjrzy się obecnej kondycji wrocławskiego klubu. Zaraz po złożeniu rezygnacji Przychodnego, Prezydent Sutryk przyjął jego decyzję. Tym samym na to stanowisko został wyznaczony Piotra Waśniewskiego, który już miał okazje współpracować z WKS-em.


Waśniewski prowadził Śląsk w latach 2008-2013. W tym czasie wrocławska drużyna zdobyła aż trzy medale mistrzostw Polski. W 2011 roku wywalczyła srebro. Rok później, po raz drugi w historii otrzymała tytuł mistrzowski, a w 2013 dołożyła brąz.

Nadal nie pewna jest sytuacja w sprawie trenera Tadeusza Pawłowskiego, którego dni w Śląsku Wrocław z pewnością także są policzone. W piątek – 7 grudnia o 20:30 wrocławskich piłkarzy czeka kolejne ligowe wyzwanie.  Być może  będą zmuszeni stawić czoła Lechowi Poznań bez pierwszego szkoleniowca.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław