We Wrocławskim Domu Literatury już 16 września odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim. Pisarz opowie o najnowszej ksiażce „Mock. Ludzkie zoo” i o tym, jak wygląda początek procesu twórczego. 

W ramach cyklu „Literatura pod napięciem” w klubie proza można będzie posłuchać, jak o swojej pracy opowiada czołowy pisarz literatury kryminalnej, autor powieści o Eberhardzie Mocku Marek Krajewski. Spotkanie poprowadzi redaktorka książek Krajewskiego, Karolina Macios.

Premiera najnowszego kryminału miała miejsce nie tak dawno, bo 23 sierpnia. Kolejne losy twardego obrońcy prawa zapewne mają już grono swoich wiernych fanów.

O książce:
Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.
Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

 

Czas: sobota 16 września, godz. 17.00
Miejsce: Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2 (II piętro)


Autor: Sabina Misakiewicz