Po zmianie nazwy i przedstawieniu pierwszej zawodniczki, Volleyball Wrocław dalej szykuje się do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Prezentację sztabu szkoleniowego rozpoczęto od pierwszego trenera, którym nadal pozostanie Marek Solarewicz.

Po zeszłym sezonie sytuacja wrocławskiej drużyny była mocno zagrożona. Gdy już udało się okiełznać kłopoty finansowe, władze klubu zadecydowały, że Volleyball Wrocław wystąpi w przyszłych rozgrywkach.

W nowym składzie nie zabraknie młodej przyjmującej Natalii Murek oraz Marka Solarewicza, który w zeszłym sezonie prowadził wrocławskie siatkarki. Solarewicz dbał, żeby drużyna rozwijała się nie tylko sportowo, ale i jako zgrana całość. Ponadto, to on odkrył siatkarskie „perełki” – m.in. Marię Stenzel, Natalię Murek, Weronikę Wołodko, Julię Szczurowską. Dla tych młodych dziewczyn pierwszy sezon w zielono-białych barwach był ogromnym krokiem w ich karierach. Zarząd klubu nie miał wątpliwości, aby pozostawić na stanowisku pierwszego trenera Marka Solarewicza.

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Markiem. Do swojej pracy podchodzi zdecydowanie więcej niż na 100%. Efekty tego zaangażowania możemy obserwujemy podczas meczów, ale także oceniając indywidualny rozwój poszczególnych siatkarek. Myślę, że zespół pod wodzą Marka przyniesie wiele radości kibicom – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach / Volleyball Wrocław