Warner Bros. oficjalnie potwierdził – film o Barbie powstanie. W głównej roli zobaczymy Margot Robbie, która została także jednym z producentów widowiska.

Za produkcję nadchodzącego filmu, oprócz Warner Bros., odpowiedzialni będą twórcy z nowo powstałego studia Mattel Films, którego głównym zadaniem jest przeniesienie kultowych zabawek firmy Mattel na ekrany kinowe i nie tylko. Wszystko wskazuje na to, że Barbie to zaledwie pierwszy krok na drodze do stworzenia kolejnego uniwersum – tyle, że bez superbohaterów, a za to z pięknym Kenem.

Toby Emmerich z Warner Bros. w samych superlatywach wypowiedział się o nadchodzącym filmie:

„Ten projekt stanowi świetny początek naszej współpracy z Ynon i Mattel Films. Natomiast Margot idealnie nadaje się do roli producenta i aktorki, która powoła do życia świeży i trafny obraz Barbie dla dzisiejszej publiczności.”

Świeży – w to nie wątpię, jednak czy będzie on trafny, pytanie, co w tym kontekście oznacza to słowo. Lalka Barbie może i jest kultowa, ale przedstawia nieco idylliczny obraz życia amerykańskiej kobiety. W moim przypadku, gdy myślę o Barbie, mam przed oczami teledysk do utworu Barbie Girl od Aqua:

Najbardziej interesuje mnie odbiorca, do którego film będzie adresowany. Trudno mi uwierzyć, że będzie to rodzinna komedia dla najmłodszych – zwłaszcza, że plany twórców dotyczące obsadzenia w głównej roli Amy Schumer legły w gruzach – internet okrutnie wskazał: Amy nie wygląda jak typowa Barbie, koniec, kropka. Twórcy skierowali swoją uwagę w stronę nagrodzonej Oscarem Anne Hathaway, jednak i tym razem się nie udało – zapewne kolor włosów nie ten.

Ostatecznie dochodzimy do Margot Robbie, która wydaje się idealna do roli Barbie i tutaj pojawia się problem – wszystko wskazuje bowiem na to, że będzie to raczej grzeszna przyjemność dla starszych widzów, aniżeli rodzinne widowisko dla dzieci.

„Zabawa z Barbie rozwija zaufanie, ciekawość i komunikację podczas podróży dziecka do samopoznania. Przez prawie 60 lat, Barbie motywowała dzieci do wyobrażenia siebie w aspirujących rolach od księżniczki do prezydenta. Jestem zaszczycona, że mogę objąć tę rolę i wyprodukować film, który według mnie będzie miał niezwykle pozytywny wpływ na dzieci i publiczność na całym świecie” – mówiła Margot Robbie.

Na papierze wygląda to pięknie i oby tak faktycznie było. Niestety na premierę będziemy musieli nieco poczekać. Obecnie Margot Robbie zaangażowana jest w prace nad „Birds of Pray”, zatem produkcja filmu o Barbie ruszy dopiero, gdy prace nad projektem ze stajni DC dobiegną końca.  


Autor: Patryk Wolny