Niemiecki piłkarz podpisał z wrocławskim klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Mario w październiku skończy 23 lata. Jest ofensywnym pomocnikiem, który może grać zarówno na prawej, jak i na lewej stronie boiska, a także na środku. Do jego największych atutów należy szybkość i umiejętność gry jeden na jednego. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w SV Allner-Bödingen, skąd trafił do FC Köln. W klubie z Kolonii przechodził kolejne szczeble szkolenia. Występował w drużynach juniorskich oraz w drugim zespole.

W 2014 odszedł do FSV Frankfurt. W 2. Bundeslidze zbierał bardzo dobre recenzje. Na tym poziomie rozgrywek rozegrał 43 spotkania, strzelając w nich 2 bramki.

– Mario od pewnego czasu był przez nas obserwowany – mówi Wojciech Błoński, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – Nad jego sprowadzeniem pracowaliśmy od kliku tygodni i po raz kolejny byliśmy konsekwentni i skuteczni.

Mario Engels został tym samym pierwszym niemieckim zawodnikiem w historii WKS-u. Będzie zakładał koszulkę z numerem 9.

Autor | Tomasz Szozda /slaskwroclaw.pl

  • Zdjęcie | Krystyna Pączkowska
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPremiery w Multikinie (19.08.2016)
Następny artykułWe Wrocławiu znów bez bramek
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.