Impelki notują kolejną wygraną w Orlen Lidzie. W sobotni wieczór pokonały bez straty seta Enea PTPS Piła i zapisały kolejne, cenne punkty do tabeli rozgrywek!

Impel Wrocław wrócił – po przerwie związanej z przełożeniem meczu z Chemikiem Police (nowa data 21.03 o 18:00) – do regularnego grania w Orlen Lidze. Marzec rozpoczął przekonywującą wygraną nad dziewiątą drużyną obecnego sezony.

W pierwszym secie wrocławianki zdeklasowały rywalki – pozwalając im na zdobycie zaledwie 7 punktów. W pozostałych partiach było już zdecydowanie więcej walki. Set drugi Impelki wygrały na przewagi – do 27, natomiast ostatni bez problemów zakończyły wynikiem 25:16.

Marek Solarewicz w meczu z zespołem z Piły postawił na wariant gry z dwoma libero – Magda Stasiak broniła, natomiast do przyjęcia wchodziła Maria Stenzel, którą wrocławski klub zakontraktował w tym tygodniu. Obie libero spisały się bardzo dobrze – Stasiak imponowała w obronie, natomiast Stenzel – w debiucie na parkietach Orlen Ligi – zanotowała 64% przyjęcia pozytywnego i 36% perfekcyjnego!

Liderką wrocławianek była Megan Courtney – autorka 12 punktów dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Nagroda MVP trafiła do Moniki Ptak. Środkowa zdobyła 11 oczek – w tym 6 atakiem, 4 blokiem i 1 zagrywką. To dobry prognostyk przed, mającą wystartować z początkiem kwietnia, fazą play-off.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w Jelczu – Laskowicach. W niedzielę, 12 marca o 17:00 zmierzą się z KS Pałac Bydgoszcz. Bilety na to spotkanie dostępne są na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.