Wrocławscy medaliści z Londynu otrzymali z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza miasta nagrody za wybitne osiągnięcia w swoich dyscyplinach sportowych. 
Bohaterami spotkania byli Oliwia Jabłońska – srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w pływaniu oraz Damian Janikowski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach w stylu klasycznym. Oprócz nagród finansowych, olimpijczycy otrzymali również pamiątkowe monety. Nagrodzeni zostali  także trenerzy medalistów – Wojciech Seidel (Start) i Józef Tracz(Śląsk).

fot. wroclaw.pl

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, podkreślił, że piękno sportu polega głównie na tym, że zwycięża się rywali i przezwycięża samego siebie.

W spotkaniu z olimpijczykami uczestniczyli także Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji – Piotr Mazur, Przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wrocławia, dwukrotna mistrzyni olimpijska- Renata Mauer–Różańska, Doradca prezydenta ds. sportu – Zbigniew Korzeniowski i Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UM Wrocławia – Bartłomiej Skrzyński.