Wielka gwiazda Paticia Kaas już jutro 24 kwietnia zaśpiewa w we wrocławskiej hali Stulecia. „Kaas Chante Piaf” to promocja albumu do którego aranżacje wykonał Abel Korzeniowski.

Tournee Kass z promocją albumu „Kaas Chante Piaf”obejmuje ponad 150 koncertów na całym świecie w tym koncert właśnie we Wrocławiu. Już jutro w Hali Stulecia usłyszymy piosenki Piaf wybrane przez Kaas.  „Millord”, „Padam, Padam” – to chyba te najbardziej znane szerokiej publiczności. Kaas zaśpiewa też „Hymne a l’amour”, „La vie en rose” czy „Non, Je ne regrette rien”. Najnowszy projekt Patricii Kaas, skupiający się na największych przebojach legendarnej Edith Piaf ukazał się na rynku muzycznym 5. listopada 2012 nakładem wytwórni Dream Music. Wydawnictwo jest hołdem dla największej z francuskch piosenkarek upamiętniając 50tą rocznicę śmierci Edith Piaf.

materiał organizatora

 

Patricia Kaas urodziła się w 1966 roku we francuskim Forbach. Wychowała się w wielodzietnej francusko-niemieckiej rodzinie zamieszkującej Lotaryngię. W 1988 roku jej utwory Mon mec moi oraz Mademoiselle chante le blues stały się hitami lat 90tych. W 1998 roku Patricia Kaas zdominowała scenę muzyczną, zdobywając 6 nagród Victoires de la Musique i zachwycając miliony fanów na całym świecie. U progu XXI wieku, Patricia stała się jedną z najbardziej znanych artystek na świecie. W 2002 roku Patricia zadebiutowała jako aktorka, u boku Jeremyego Ironsa, w filmie Claude Lelouch And now Ladies & Gentlemen znanym w Polsce pod tytułem Piano Bar, gdzie wcieliła się w rolę nieuleczalnie chorej wokalistki jazzowej.

Hala Stulecia we Wrocławiu,
Wystawowa 1, 51-618, Wrocław
Otwarcie drzwi – 18.00
Rozpoczęcie koncertu- 20.00
Bilety kosztują 90, 150, 200, 290 i 400 zł.
Można je jeszcze kupić w sieci na www.eventim.pl, www.alebilet.pl i www.ticket- pro.pl.
(Sabina Miskiewicz)