Fani MMA długo oczekiwali na pierwszą polską produkcje o mieszanych sztukach walki. Jak można się było spodziewać na przeciw temu wyzwaniu wyszła Federacja KSW, która wspólnie z Ekipa sp. z o.o. oraz Next Film odpowiada za „Underdog” w reżyserii Konrada Niewolskiego (m.in. „Symetria” czy „Palimpsest”) i Macieja Kawulskiego – jednego z właścicieli Federacji KSW.

Pierwszym filmem o tematyce MMA miała być „Klatka”. Niestety wycofanie się z produkcji organizacji KSW oraz partnerów, spowodowało zawieszenie zdjęć. Z udziału w filmie zrezygnował również Piotr Stramowski oraz Katarzyna Warnke. Producent demontuje plotki, że wycofanie aktorów miało podłoże finansowe. Tymczasem już na początku 2019 roku do kin trafi „Underdog”.

„Underdog” jest nie tylko obrazem świata sportu, to historia zawodnika MMA Borysa „Kosy” Kosińskiego (Eryk Lubos), jego dylematy i upadki. Jego przeciwnikiem na ringu będzie Deni Takaev (Mamed Chalidow). Autorem scenariusza, który oparty został na prawdziwych wydarzeniach jest Mariusz Kuczewski. W filmie zobaczymy: Janusza Chabiora jako trenra „Kosy”, Aleksandrę Popławską, Jarosława Boberka, Mariusza Drężka czy zawodników federacji KSW (m.in. Romana Szymańskiego jako „Szymka). Sceny do filmu była kręcona na Mazurach, w Ełku, Spocie i Warszawie. Pierwszą zapowiedź filmu będzie można zobaczyć we wrześniu. Premiera zapowiedziana jest na 11 stycznia 2019.