Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic na bezpłatne warsztaty teatralne, które ruszają już 2 września w siedzibie Teatru. Warsztaty poprowadzą aktorki WTP – Agnieszka Dziewa i Agnieszka Kulińska; zajęcia odbywać się będą w cyklu weekendowym.


Główną inspiracją warsztatów będzie kolekcja zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Pieczołowicie gromadzona przez długie lata jego życia, znakomicie zaaranżowana plastycznie przez scenografa Kazimierza Wiśniaka, od 1995r. znajduje się w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu. Można tam zobaczyć lalki z różnych stron świata – od Japonii, przez Rosję, po Meksyk.

Podczas warsztatów zapraszamy Was do zastanowienia się na ile lalka, w swojej skończonej, materialnej formie potrafi być inspirująca dla aktora? W jaki sposób możemy odczytać z tej formy intencję do ruchu, jak tchnąć życie? Czy pobudzi naszą fantazję?  Co podpowie aktorom w trakcie twórczych poszukiwań warsztatowych.

Zajęcia zakończą się działaniem performatywnym w przestrzeni miejskiej.

 


Warsztat skierowany jest do osób dorosłych powyżej 50 roku życia.

Liczb osób: 20

Podczas warsztatów poznamy podstawy techniki pantomimy, rozwiniemy swoją plastykę i świadomość ciała, pamięć ruchową, przestrzenną. Włączymy w nasze działania problem identyfikacji z przestrzenią, przedmiotem, pracę z rekwizytem, rytmem, napięciami i jakościami ruchu. Poznane techniki wykorzystane zostaną do budowania etiud solowych i grupowych, które złożą się na finałowy pokaz powarsztatowy.

Terminy zajęć: 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16 września
Pokaz finałowy: 17 września
Godz. 16.00-19.00
Prowadzące: Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska
Zapisy: pio.soroka@gmail.com
Zajęcia będą odbywały się w siedzibie WTP, al. Dębowa 16


miasta w ruchu_poster