W ciągu niespełna kilku ostatnich lat powstało kilka interesujących przewodników po miastach śladami kobiet. Okazuje się, że rola opowiadania, tworzenie nowych, alternatywnych narracji, baśni i legend miejskich staje się coraz popularniejszym zabiegiem, który kształtuje tożsamość miejsca i ludzi.

Aktywne mieszkanki Krakowa i Warszawy już dawno zaczęły tworzyć własne przewodniki po mieście kobiet, a jak będzie wyglądał wrocławski przewodnik? Do rozmowy z autorkami i pomysłodawczyniami wrocławskiego przewodnika śladami dawnych i współczesnych kobiet zaprasza Muzeum Współczesne Wrocław.
W dyskusji udział wezmą:

Olga Tokarczuk – pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, laureatka nagrody literackiej „Nike”.

Marta Mizuro – krytyczka literacka, redaktorka prozaiczka. Pracuje w miesięczniku „Odra”.

Ewa Miszczuk – socjolożka sztuki i pracy, od 2005 r. jest redaktorką działu społecznego czasopisma „Rita Baum”.

Krystyna Lasota – historyczka, przewodniczka po Wrocławiu, pilotka wycieczek zagranicznych, autorka cyklu wycieczek „Śladami Żydów wrocławskich – miejsca znane i nieznane” oraz cyklu „Literackich Spacerów po Wrocławiu”.

Prowadzenie: Agnieszka Kłos (pisarka, krytyczka sztuki, fotografka, twórczyni pierwszego projektu zajmującego się pamięcią, historią i tożsamością wielokulturowego Wrocławia – Breslau CV: http://www.facebook.com/pages/Breslau-cv/106529572713577 )

kurator programu debat: Bartek Lis

 

DYSKUSJA
17.5.2012 (czwartek), godz. 18, Strefa Miejska (Habeas Lounge)

 

(Agniusza)